Biały Teatr Tańca. Przez talent i konsekwencję na największe sceny

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 16:43
- Artysta musi mieć dużo pokory, chęci i ciężko pracować. Talent pomaga w improwizacji i poszukiwaniach, ale nie wystarczy, bo nie wyczerpuje oczekiwań publiczności. Żeby mieć możliwość opowiedzenia historii, którą chce się opowiedzieć, trzeba mieć też warsztat - mówi Izadora Weiss, tancerka i choreograf, szefowa Białego Teatru Tańca.
Audio
  • O Białym Teatrze Tańca opowiada Izadora Weiss (W to mi graj/Czwórka)
Izadora Weiss
Izadora WeissFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

Biały Teatr Tańca to międzynarodowy zespół stworzony przez choreograf Izadorę Weiss. Działający od jesieni 2016 roku kolektyw artystyczny jest kontynuacją Bałtyckiego Teatru Tańca. - Tańcem, w sposób teatralny, opowiadamy wielką literaturę - mówi w Czwórce Izadora Weiss. - Ważne jest dla mnie, by problemy, które poruszamy, dotyczyły nas wszystkich: miłość, nienawiść, relacje międzyludzkie, to opowieści przepiękne, tragiczne - tłumaczy. - Dziś taniec jest skodyfikowaną strukturą, która rzadko przekazuje treści. Dla mnie to ważne, by przeprowadzić widza konsekwentnie przez trudne nieraz treści.

Rozmówczyni Michała Piwowarka opowiadała także o swojej drodze do kierowania zespołem. - Była długa, ciężka i pełna pokory, codziennej fizycznej pracy. Szkoła baletowa daje dyscyplinę - mówiła Izadora Weiss. - Ale konsekwencja w pracy i budowaniu wizerunku, a także uczciwość w proponowaniu spektakli powoduje, że ludzie zaczynają znać markę i ufać jej – tłumaczyła.

Jak wyglądały początki tanecznej drogi Izadory Weiss i w jaki sposób rozwija dziś karierę swoją i swojego zespołu? Czym Biały Teatr Tańca zaskoczy widzów w nadchodzących miesiącach i gdzie będzie można oglądać artystów na żywo? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Izadora Weiss (tancerka, choreograf)

Data emisji: 20.10.2018

Godzina emisji: 12.16

kd/kul

Czytaj także

Biblia w skróconej wersji. "Rzecz o Bogu na wesoło"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 16:50
- Wzięliśmy na warsztat przypowieści biblijne i potraktowaliśmy je nieco z przymrużeniem oka. Odkąd gramy to przedstawienie, jeszcze sie nie zdarzyło, żeby publiczność nie zanosiła się śmiechem - opowiadają współtwórcy "Biblii w skróconej wersji".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Romane Dyvesa - muzyczne święto Cyganów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 10:01
- Z pierwszych Romane Dyvesa, czyli Cygańskich Dni, pamiętam bardzo mało, miałem wtedy 3 lata - mówi Manuel Dębicki, współorganizator festiwalu. - Pamiętam, że festiwal towarzyszy mi przez całe moje życie i jest to coroczne święto. Nie wyobrażam sobie życia bez Romane Dyvesa - dodaje.
rozwiń zwiń