X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biały Teatr Tańca. Przez talent i konsekwencję na największe sceny

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 16:43
- Artysta musi mieć dużo pokory, chęci i ciężko pracować. Talent pomaga w improwizacji i poszukiwaniach, ale nie wystarczy, bo nie wyczerpuje oczekiwań publiczności. Żeby mieć możliwość opowiedzenia historii, którą chce się opowiedzieć, trzeba mieć też warsztat - mówi Izadora Weiss, tancerka i choreograf, szefowa Białego Teatru Tańca.
Audio
  • O Białym Teatrze Tańca opowiada Izadora Weiss (W to mi graj/Czwórka)
Izadora Weiss
Izadora WeissFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

Biały Teatr Tańca to międzynarodowy zespół stworzony przez choreograf Izadorę Weiss. Działający od jesieni 2016 roku kolektyw artystyczny jest kontynuacją Bałtyckiego Teatru Tańca. - Tańcem, w sposób teatralny, opowiadamy wielką literaturę - mówi w Czwórce Izadora Weiss. - Ważne jest dla mnie, by problemy, które poruszamy, dotyczyły nas wszystkich: miłość, nienawiść, relacje międzyludzkie, to opowieści przepiękne, tragiczne - tłumaczy. - Dziś taniec jest skodyfikowaną strukturą, która rzadko przekazuje treści. Dla mnie to ważne, by przeprowadzić widza konsekwentnie przez trudne nieraz treści.

Rozmówczyni Michała Piwowarka opowiadała także o swojej drodze do kierowania zespołem. - Była długa, ciężka i pełna pokory, codziennej fizycznej pracy. Szkoła baletowa daje dyscyplinę - mówiła Izadora Weiss. - Ale konsekwencja w pracy i budowaniu wizerunku, a także uczciwość w proponowaniu spektakli powoduje, że ludzie zaczynają znać markę i ufać jej – tłumaczyła.

Jak wyglądały początki tanecznej drogi Izadory Weiss i w jaki sposób rozwija dziś karierę swoją i swojego zespołu? Czym Biały Teatr Tańca zaskoczy widzów w nadchodzących miesiącach i gdzie będzie można oglądać artystów na żywo? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Izadora Weiss (tancerka, choreograf)

Data emisji: 20.10.2018

Godzina emisji: 12.16

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biblia w skróconej wersji. "Rzecz o Bogu na wesoło"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 16:50
- Wzięliśmy na warsztat przypowieści biblijne i potraktowaliśmy je nieco z przymrużeniem oka. Odkąd gramy to przedstawienie, jeszcze sie nie zdarzyło, żeby publiczność nie zanosiła się śmiechem - opowiadają współtwórcy "Biblii w skróconej wersji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romane Dyvesa - muzyczne święto Cyganów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 10:01
- Z pierwszych Romane Dyvesa, czyli Cygańskich Dni, pamiętam bardzo mało, miałem wtedy 3 lata - mówi Manuel Dębicki, współorganizator festiwalu. - Pamiętam, że festiwal towarzyszy mi przez całe moje życie i jest to coroczne święto. Nie wyobrażam sobie życia bez Romane Dyvesa - dodaje.
rozwiń zwiń