X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Hobbit" w teatrze. Pierwsza adaptacja w Europie powstaje w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 14:26
Białostocki Teatr Dramatyczny jaki jedyna scena w Europie otrzymał prawa do do wystawienia "Hobbita" J.R.R. Tolkiena. - Rok temu podjęliśmy dezycję, że postaramy się o to pozwolenie. Droga była kręta, ale wreszcie Hollywood ugięło się pod ciężarem naszych argumentów - opowiada reżyser Grzegorz Suski .   
Audio
  • O przygotowaniach do premiery "Hobbita" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku (W to mi graj/Czwórka)
Kolekcja książek J.R.R. Tolkiena
Kolekcja książek J.R.R. TolkienaFoto: Eeli Purola/Shutterstock.com

Nasz "Hobbit" to nie jest bryk z Tolkiena. Wszyscy bohaterowie i wszystkie przygody z książki będą na scenie Grzegorz Suski

"Hobbit" w Teatrze Dramatycznym to opowieść o przyjaźni oraz współpracy często diametralnie różnych nacji, które potrafią się zjednoczyć przeciwko złu. Jest szansa, że otworzy on drogę nowej kategorii przedstawień: spektaklom przygodowym. Przedstawienie powstaje z ogromnym rozmachem scenograficznym i kostiumowym. Na scenie zobaczymy prawie cały zespół teatru, wzmocniony kaskaderami i akrobatami. - Bardzo się cieszę, że wszyscy na scenie możemy się bawić, bo tak jest, że praca przy tej produkcji to jest olbrzymia frajda - opowiada aktor Marek Cichucki. - Każdy dzień prób to jest cały świat. Zaczyna się i kończy. A następnego dnia tworzy się na nowo, na innej planecie - dodaje.

Tolkien nie cenił Szekspira, więc w naszym spektaklu niema co doszukiwać się drugiego dna Grzegorz Suski

Premiera odbędzie się 11 maja 2019 roku. Jak buduje się postać hobbita? Czy spektakl będzie nawiązywał do filmu? W jaki sposób twórcy przedstawienia w opowieść o "Hobbicie" wpletli polską tradycję? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Grzegorz Suski (reżyser), Marek Cichucki (aktor), Monika Zaborska (aktorka). Ania Czyż (projektantka kostiumów)

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 13.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Inni ludzie" według Masłowskiej. O tęsknocie, samotności i wielkich nadziejach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:04
Teatralną adaptację powieści Doroty Masłowskiej "Inni ludzie" w TR Warszawa wyreżyserował Grzegorz Jarzyna, a za przygotowanie spektaklu odpowiedzialny był Kolektyw Twórczy, złożony z aktorów, ale nie tylko. O pracy nad tą sztuką mówili w Czwórce Agnieszka Podsiadlik, aktorka, Anna Axer-Fijałkowska, autorka kostiumów i charakteryzacji i Adrian Cognac, twórca wideo do spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lwów nie oddamy". Czy historia może się "rozmywać"?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 16:20
- Rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zbiegła się w czasie ze 100-leciem polsko-ukraińskiej bitwy o Lwów, która zakończyła się porażką strony ukraińskiej. Uczyniłam to punktem wyjścia dla spektaklu "Lwów nie oddamy" - opowiada reżyserka Katarzyna Szyngiera. 
rozwiń zwiń