Dwa Teatry. Święto teatru na "wyciągnięcie ręki"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 17:30
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" łączy dwa światy - wizualny i dźwiękowy. Tegoroczna odsłona potrwa do 27 maja i tradycyjnie odbywa się w Sopocie.
Audio
  • Festiwal "Dwa Teatry" - co słychać w Sopocie? (W to mi graj/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Shaiith

Zobacz także
Dwa Teatry 1200.jpg
Festiwal "Dwa Teatry" - seris specjalny

W konkursie głównym bierze udział 28 spektakli Teatru Telewizji oraz 34 słuchowiska Polskiego Radia, które ocenia m.in. młodzieżowe gremium jurorskie. - Bardzo się cieszymy, że nam także oddano głos - mówi Sandra Wróbel, która wraz z Antonim Majewskim i Konradem Graczykiem ogląda i słucha konkursowych propozycji. - Staramy się rozliczać i spektakle, i twórców z tego, co zrobili. Czy potrafili nas jakoś zaciekawić - tłumaczą rozmówcy Beaty Kwiatkowskiej.

Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia w tym roku zostaną uhonorowani: Halina Łabonarska i Jan Englert. Natomiast Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego jest uczczony wydarzeniem "Dwa Teatry czytają Herlinga". Kto pojawił się na festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania relacji Beaty Kwiatkowskiej.

W audycji odwiedziliśmy także Teatr Polski w Warszawie, gdzie odbyła się premiera "Borysa Godunowa" w reżyserii Petera Steina i z Andrzejem Sewerynem w roli głównej POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 13.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Inni ludzie" według Masłowskiej. O tęsknocie, samotności i wielkich nadziejach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 15:04
Teatralną adaptację powieści Doroty Masłowskiej "Inni ludzie" w TR Warszawa wyreżyserował Grzegorz Jarzyna, a za przygotowanie spektaklu odpowiedzialny był Kolektyw Twórczy, złożony z aktorów, ale nie tylko. O pracy nad tą sztuką mówili w Czwórce Agnieszka Podsiadlik, aktorka, Anna Axer-Fijałkowska, autorka kostiumów i charakteryzacji i Adrian Cognac, twórca wideo do spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Duda-Gracz: nasz świat roi się od Hamletów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 16:00
- Nie znoszę Hamleta za to, że jest egoistą i skupioną na sobie miernotą. Jednak uczyniłam go bohaterem najnowszej realizacji, bo taki Hamlet jest diagnozą naszych czasów - mówi Agata Duda-Gracz, reżyserka spektaklu "Ja jestem Hamlet".
rozwiń zwiń