X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wśród nocnej ciszy". Trwa Festiwal Teatralny Boska Komedia 2019

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 14:08
"Wśród nocnej ciszy" to hasło łączące spektakle 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia 2019. W Krakowie trwa tegoroczna odsłona.
Audio
  • O wydarzeniach wokół 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia opowiada Bartosz Szydłowski (W to mi graj/Czwórka)
Zdj. ilustracyjneScena teatralna
Zdj. ilustracyjne/Scena teatralnaFoto: Pixabay/tpsdave

PAPAHEMA PEKiN proba mPrint foto kasia chmura-sx 1200.jpg
"PeKiN" - historia miasta przez pryzmat jednego budynku

Festiwal rozpoczął się 6 grudnia i potrwa 10 dni. To już 12 odsłona tej imprezy. W ramach Boskiej Komedii 2019 zobaczymy 11 przedstawień konkursowych, 11 w sekcji Paradiso oraz 10 w Purgatorio, będzie m.in. spektakl "Hamlet". - Przez ostatnie tygodnie cały czas poziom adrenaliny był wysoki. Teraz gdy festiwal już wystartował, rozpoczął się już etap "flow" - mówił szef artystyczny festiwalu Bartosz Szydłowski. - Nieustająco towarzyszy mi misja i wiara w szczególność tych 10 dni w Krakowie. Staramy się wytworzyć atmosferę, która wpływa nie tylko na widzów, ale przede wszystkim na twórców i artystów, którzy stanowią przecież teatralną rodzinę - mówił gość Czwórki.  

ZOBACZ TAKŻE "Więcej niż jedno zwierzę". Lekcja przyrody w teatrze >>>

Jak podkreślał, Festiwal ma być odpowiedzią m.in. na aktualną sytuację w polskim teatrze. - Kondycja artysty polega na samotności i na tym, że nieustająco ma poczucie, że jego głos jest za mało słyszalny. Warto wracać do pytania, dlaczego tak jest, to świetny pretekst do pewnej autorefleksji. Czy rzeczywiście świat sparszywiał i wrażliwość nie jest w cenie? Dopiero gdy zbliża się katastrofa i apokalipsa ludzie, chcąc kurczowo trzymać się pewników i nazywają rzeczy w sposób skrótowy i banalny. Swoboda myśli, własne opinie i poszukiwanie komplikacji przestają być w cenie, stają się ryzykowne - tłumaczył gość Czwórki.

Co jeszcze będzie się działo podczas tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia 2019? Jaka jest rola artysty w XXI wieku? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Bartosz Szydłowski (dyrektor artystyczny festiwalu) 

Data emisji: 7.12.2019

Godzina emisji: 12.15

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekcja przyrody w teatrze. Czego człowiek może nauczyć się od zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:50
Najnowsze realizacje pokazują, że twórcy teatralni coraz częściej i coraz chętniej sięgają po tematy związane z ekologią. W tym gronie znaleźli się twórcy spektaklu "Więcej niż jedno zwierzę", który można oglądać w Teatrze Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fantomy" i nie tylko. Nowości od Teatru Akt

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 16:32
- "Fantomy" powstawały głównie w naszych głowach. Nie mieliśmy czasu na eksperymenty. To, co stworzyliśmy, musiało zadziałać od razu - mówili Agnieszka Musiałowicz i Marek Kowalski, założyciele Teatru Akt. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hiroshima/Love" na otwarcie sezonu w Biennale Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:56
Spektakl "Hiroshima/Love", stworzony przez Julię Holewińską pokazywany jest w Biennale Warszawa. Porusza wątki ekologii, katastrofy, destrukcji, ale opowiada także o miłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hotel Boga". Studenci Akademii Teatralnej interpretują Nicka Cave'a

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 15:00
- Hotel Boga to miejsce, w którym mówiąc metaforycznie, wychodzimy z grobu i stajemy przed ścianą. Żeby się przez nią przebić, musimy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania - opowiada aktor Patryk Wereszczyński. 
rozwiń zwiń