Światowe Dni Młodzieży - prawdziwy poligon dla wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 14:06
Aktywni, pomysłowi, gotowi na współpracę - tacy są wolontariusze, którzy pracować będą podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Audio
  • Jak wygląda praca wolontariuszy podczas ŚDM? (Pasjonauci/Czwórka)
W ramach Światowych Dni Młodzieży krakowski rynek pomieści od 26 do 31 lipca tysiące ludzi
W ramach Światowych Dni Młodzieży krakowski rynek pomieści od 26 do 31 lipca tysiące ludziFoto: Pixabay.com/Public domain

Przed młodymi ludźmi, którzy chcą pomagać podczas Światowych dni Młodzieży w Krakowie, ogromne wyzwanie. Swoje zgłoszenia nadsyłać można do 17 kwietnia, wypełniając odpowiedni formularz na stronie ŚDM. - Tempo życia jest duże, mamy mnóstwo obowiązków, dlatego satysfakcja z tego, że znajdujemy czas, by komuś pomóc, jest ogromna - mówią Martyka Langa i Katarzyna Osior, wolontariuszki.

Dowiedz się więcej: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Czwórce <<<

By zostać wolontariuszem, trzeba mieć 18 lat i być dyspozycyjnym co najmniej przez 3 dni wydarzeń w Krakowie. Wolontariuszki goszczące w Czwórce opowiadały, jak wyglądać będzie ich praca od kuchni, a o swoich przygotowaniach do ŚDM mówił w rozmowie z Czwórką także aktor Maciej Musiał.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Martyka Langa i Katarzyna Osior (wolontariuszki ŚDM), Marta Kukowska (Centrum Myśli Jana Pawła II), Maciej Musiał (aktor)

Data audycji: 2.04.2016

Godzina audycji: 17.00

kd/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Co nas czeka w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:18
Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które już w lipcu tego roku w Krakowie zgromadzi młodych ludzi z całego świata. Na razie udział deklaruje blisko 2,5 mln. pielgrzymów ze 110 krajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Symbole ŚDM. Krzyż i ikona Matki Bożej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 11:11
W lipcu Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. W Czwórce rozmawialiśmy o przygotowaniach do tego wydarzenia, ale także jego symbolach.
rozwiń zwiń