Światowe Dni Młodzieży. Co nas czeka w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:18
Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które już w lipcu tego roku w Krakowie zgromadzi młodych ludzi z całego świata. Na razie udział deklaruje blisko 2,5 mln. pielgrzymów ze 110 krajów.
Audio
  • Praktyczna strona życia w Krakowie. Jak radzić sobie podczas Światowych Dni Młodzieży? (Kierunek Kraków/Czwórka)
W ramach Światowych Dni Młodzieży krakowski rynek pomieści od 26 do 31 lipca tysiące ludzi
W ramach Światowych Dni Młodzieży krakowski rynek pomieści od 26 do 31 lipca tysiące ludziFoto: Pixabay.com/Public domain

Słuchaj także
światowe dni młodzieży kraków pap 1200.jpg
Festiwal radości, który jednoczy ludzi

Przyjadą po to, by spotkać się z papieżem, ale także po to, by we wspólnocie z innymi celebrować swoją wiarę. Jak przekonują wolontariusze Ewa Korbut, Sabina Michalska i Krzysztof Wójcik w organizację tego przedsięwzięcia już dziś angażują się władze lokalne, kościelne, a także parafie w całej Polsce, a to, że czasu jest coraz mniej, czuć już w Krakowie na każdym kroku. - Ludzie z całego świata dają znać, że nie mogą doczekać się przyjazdu - mówiła Ewa Korbut - System rejestracji cały czas działa i dotychczas znajduje się w nim ponad 560 tys. osób. Jeśli chcemy uczestniczyć w wydarzeniach centralnych wspólnie ze znajomymi, warto zarejestrować się wspólnie z nimi.

W programie rozmawialiśmy także o logistycznych problemach, z którymi zmierzą się pielgrzymi. - Do Krakowa młodzi ludzie dostają się we własnym zakresie. Na miejscu jednak organizujemy im zarówno transport na poszczególne wydarzenia w ramach imprezy, jak i noclegi - opowiadał Krzysztof Wójcik.

Goście Przemysława Goławskiego mówili także o innych aspektach codzienności Światowych Dni Młodzieży. Dowiedzieliśmy się m.in., jak dokładnie przebiega proces rejestracji i ile kosztuje. Mówiliśmy także o tym, co szczególnego zobaczyć będzie można na miejscu, które zabytki warto będzie odwiedzić, a także, jak można zarejestrować się, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

***

Tytuł audycji: Kierunek - Kraków

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: Ewa Korbut, Sabina Michalska i Krzysztof Wójcik (wolontariusze, współpracujący przy organizowaniu ŚDM)

Data emisji: 24.01.2015

Godzina emisji: 7.00

kd/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki był miniony rok dla młodych chrześcijan?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 17:00
W audycji podsumujemy rok 2015 w chrześcijaństwie i Kościele z punktu widzenia młodzieży uczestniczącej w najważniejszych wydarzeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży na Orszaku Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:15
6 stycznia przez polskie miasta przejdą barwne orszaki upamiętniające biblijnych mędrców, którzy przybyli ze Wschodu, by oddać hołd nowonarodzonemu Jezusowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak się modlić i kochać innych?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 13:45
Za pół roku do Polski przyjadą młodzi z całego świata, by w Krakowie spotkać się z papieżem Franciszkiem. Już teraz katolicy przygotowują się do tego wydarzenia, uczestnicząc w rekolekcjach w Łagiewnikach.
rozwiń zwiń