Igrzyska w Brazylii czyli drugi, spóźniony karnawał

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 13:38
- Mówią, że Brazylia jest krajem przyszłości, w którym przyszłość jeszcze nie nastąpiła - wspomina zaproszona przez Czwórkę Agata Błoch z Fundacji Terra Brasilis. Co zmieniły w tym nastawieniu zakończone niedawno Igrzyska Olimpijskie?
Audio
  • Zastanawiamy się co Igrzyska Olimpijskie zmieniły w Brazylii (Pasjonauci/Czwórka)
Rio de Janeiro to miasto kontrastów - z jednej strony piękne krajobrazy i atrakcje przyciągające turystów z całego świata, z drugiej favele czyli dzielnice biedy.
Rio de Janeiro to miasto kontrastów - z jednej strony piękne krajobrazy i atrakcje przyciągające turystów z całego świata, z drugiej "favele" czyli dzielnice biedy. Foto: pixabay/Poswiecie

Okazuje się, że nie tylko słynny karnawał, ale także Igrzyska Olimpijskie mogą być doskonałą okazją do zabawy - przynajmniej w Brazylii. - Na początku było tam wiele krytycznych głosów i negatywnych emocji odnośnie Olimpiady, jednak ostatecznie Brazylijczycy urządzili drugi, radosny i kolorowy karnawał - mówi Agata Błoch. Czy zawody sportowe pomogły rozbudzić w miłośnikach samby, futbolu i telenoweli dumę ze swojego kraju?

W tym wydaniu "Pasjonautów" próbowaliśmy odpowiedzieć nie tylko na to pytanie, ale także zdradziliśmy co oznacza gdy Brazylijczyk mówi "estou chegando" i ile w Rio de Janeiro można się spóźnić, żeby być na czas.

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Agata Błoch

Data audycji: 17.09.2016

Godzina audycji: 11.08

jsz/kd

      

Czytaj także

Rio de Janeiro - dla tych, co kochają sport

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 14:30
Stolica piłki nożnej zachwyca pięknymi plażami. Jeśli jednak nie lubisz wylegiwać się na słońcu - zapraszamy do wody!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia - gigantyczne miasta, piękne krajobrazy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 17:30
Po 11-godzinnym locie opuścili samolot i w Sao Paulo przywitał ich upał, duchota i dezorientacja, ale właśnie wtedy spełniło się ich marzenie z dzieciństwa.
rozwiń zwiń