Jakub Gierszał. Nadzieja europejskiego kina?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 10:08
Filmowy Kazik z "Wszystko, co kocham", Dominik z "Sali samobójców" czy Zyga z "Yumy" - to najbardziej znane kreacje aktora.
Jakub Gierszał
Jakub Gierszał Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Tymczasem Jakub Gierszał, który w "Pasjonautach" pojawi się tuż po 11.00, jest doceniany również przez filmowców europejskich i amerykańskich. Amerykański magazyn "Variety" uznał go za jednego z dziesięciu najciekawszych europejskich artystów. Młody i piekielnie zdolny aktor doskonale zaprezentował się na  festiwalu Sundance w filmie "Morris From America". W tym roku premierę będą miały kolejne dwa głośne filmy z udziałem aktora: "Pokot" Agnieszki Holland, "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak oraz komedia "PolandJa".

W audycji zajmiemy się też animowanymi teledyskami - dzięki dobrej kresce i ciekawej formie zespół Gorillaz bez problemu wypromował klip do piosenki "Clint Eastwood". Melodia rozpoczynająca tę piosenkę pochodzi z westernu "Dobry, zły i brzydki" w którym główną rolę grał właśnie Clint Eastwood. Nad stroną wizualną teledysku czuwali Pete Candeland oraz Jamie Hewlett (autor m. in. komiksu "Tank Girl"). Przez ponad cztery minuty jesteśmy świadkami zmagań artystów z różnymi przeciwnościami losu. Historię tego klipu i innych animowanych teledysków przybliży nam Kaja Zemła.

***

Na "Pasjonautów" zapraszamy w sobotę (4.02) w godzinach od 11.05 do 12.00. Audycję poprowadzi Beata Kwiatkowska.​

jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bodo Kox: przez całe życie kręcę jeden film

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 17:50
Olga Bołądź, Piotr Polak, Helena Norowicz zagrają w nowym filmie Bodo Koxa. - To znów opowieść o miłości, o pamięci i podskórnie o strachu przed wojną - mówi reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnus von Horn: ciekawią mnie ekstremalne sytuacje

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:01
- A także to, jak ludzie w takich krańcowych momentach odnajdują się - mówił reżyser w rozmowie z Kają Zemłą przy okazji spotkania poświęconego jego twórczości w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.
rozwiń zwiń