Aktor. Zawód marzeń czy rozczarowań?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 14:30
Podobno to studia, które wymagają najwięcej wyrzeczeń. Sprawdzimy, dla kogo są szkoły teatralne i kto będzie dobrym aktorem?
Aktorstwo to sztuka polegająca na odgrywaniu ról w teatrze i filmie, która narodziła się w starożytnej Grecji, a za pierwszego aktora uważa się Tespisa (zdj. ilustracyjne)
Aktorstwo to sztuka polegająca na odgrywaniu ról w teatrze i filmie, która narodziła się w starożytnej Grecji, a za pierwszego aktora uważa się Tespisa (zdj. ilustracyjne) Foto: Pixabay/alexandria/dom. publiczna

Marzysz o tym zawodzie, a nie wiesz czy masz predyspozycje? Jak to sprawdzić? Czym się kierować?

Podczas 4-letniej nauki studenci zdobywają wiedzę z zakresu historii kultury, sztuki, teatru, filmu, literatury czy kostiumologii. Uczą się rytmiki, tańca, wymowy i emisji. Czego jeszcze? O to zapytamy aktorkę, absolwentkę Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - Angelikę Piechowiak.

***

Na audycję "Instytut Zatrudnienia" zapraszamy w czwartek (17.03) w godz. 12.00 - 13.00. Program poprowadzi Katarzyna Węsierska.

kul/kd

Czytaj także

Fryzjer. "Zawód, w którym możesz zaszaleć"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 15:30
- Nie lubię, kiedy klientka siada w fotelu i mówi mi, co mam robić. To jest najgorsze, co może się zdarzyć u fryzjera – tłumaczy fryzjer Marcin Kasper.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chemia. Co powinieneś wiedzieć o substancjach?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 12:15
- Właściwości substancji dzielimy na fizyczne i chemiczne - tłumaczy młody chemik, Michał Sawczyk. - Te pierwsze stwierdzamy organoleptycznie, te drugie badamy poprzez reakcje.
rozwiń zwiń