Pomorze Środkowe - skarby, gęsi i warzenie piwa

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 17:50
Najbardziej słoneczny odcinek polskiego wybrzeża świetnie nadaje się na cel jesiennych wypraw. - W Główczycach można poszukać skarbów, bardziej realnych niż "złoty pociąg" - przekonuje Paweł Żmuda, współtwórca trasy geocachingowej.
Audio
  • Pojezierze Środkowe - sprawdź, co warto zwiedzić (Hotspot/Czwórka)
Pomorze Środkowe ma najlepsze w Polsce warunki do uprawiania turystyki kajakowej. Są tutaj wody rzeczne, jeziorne, zalewowe oraz morskie. Pływać może każdy - zarówno doświadczony kajakarz, jak i amator
Pomorze Środkowe ma najlepsze w Polsce warunki do uprawiania turystyki kajakowej. Są tutaj wody rzeczne, jeziorne, zalewowe oraz morskie. Pływać może każdy - zarówno doświadczony kajakarz, jak i amatorFoto: Pixabay/diego_torres/dom. publiczna

Czytaj także
Rozlewisko_Żuławy_Wiślane 1200.jpg
Żuławy - najpiękniejsza depresja w Polsce

- Zamiast mapy mamy GPS i szukamy skrytek w umieszonych w ciekawych przyrodniczo albo historycznie miejscach - wyjaśnia rozmówca reportera Czwórki Mateusza Sienkiewicza. - Dzięki temu turyści mają szansę dotrzeć tam, gdzie nie doprowadzi ich przewodnik turystyczny, tylko lokalni mieszkańcy.

Oprócz pięknych widoków Pojezierze Środkowe oferuje też lokalne przysmaki. W Swołowie własnoręcznie można wypiec chleb w ponad 100-letnim piecu, nawarzyć piwa i spróbować pysznej gęsiny.

W audycji sprawdzamy, gdzie na Pomorzu Środkowym robi się naszyjniki z ziół i można potańczyć z ogniem. Tłumaczymy też, dlaczego kajak to najlepszy środek transportu... na zimę.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzący: Mateusz Kulik

Data emisji: 31.10.2015

Godzina emisji: 13.00

kul/asz

Czytaj także

Student w wielkim mieście. Jak nie zginąć?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Przed rozpoczęciem roku akademickiego warto dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje nam miasto, do którego planujemy wyjechać na studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

JDabrowsky, bracia Sikorscy i Mamiko z Czwórką na Stars4Fans

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 15:00
Na dwa dni ekipa Czwórki wraz z Jankiem Dąbrowskim przeniosła się do stolicy Wielkopolski, gdzie odwiedzamy imprezę YouTuberów Stars4Fans.
rozwiń zwiń