X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykła Kozłówka - pałac, socrealizm i zabawki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 10:00
W sobotnie popołudnie w audycji "Hotspot" odwiedziliśmy jeden z Pomników Historii - ogromny malowniczy obiekt, w którym najdłużej mieszkał Konstanty Zamoyski.
Pałac Zamoyskich w Kozłówce zbudowany został w latach 1736-1742.
Pałac Zamoyskich w Kozłówce zbudowany został w latach 1736-1742.Foto: Arkadiusz Zarzecki via Wikimedia Commons

Reporter Czwórki Bartek Olek zajrzał w najciekawsze zakamarki zespołu pałacowo-parkowego rodziny Zamoyskich we wsi Kozłówka, położonej w województwie lubelskim.W przepięknym pałacu odwiedził gabinet Konstantyna Zamoyskiego, udało mu się zajrzeć nawet do łazienki i rzucić okiem na muszlę klozetową zdobiona kobaltowymi kwiatami. Niesamowite wrażenie robią również mechaniczne instrumenty zgromadzone przez magnata, jak np. pianola.

Pałac to jednak niejedyna atrakcja Kozłówki, zwiedzający chętnie odwiedzają również Galerię Sztuki Socrealizmu, gdzie obok dawnych dziecięcych "Świerszczyków" i "Iskierek" można zerknąć na portrety dygnitarzy partyjnych czy rzeźbę Stalina.

30 kwietnia zostanie w Kozłówce otwarta wystawa starych zabawek, najwięcej będzie tam tych z okresu, gdy Konstanty Zamoyski był małym chłopcem.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał: Bartłomiej Olek

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 13.00

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lubelszczyzna. Skansen, szlak konny, kopalnia kredy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 16:50
Na tegorocznych wielkanocnych znaczkach wydanych przez Pocztę Polską znajdują się pisanki z Lubelszczyzny i Podkarpacia. My sprawdzamy, jakie atrakcje oferuje południowo-wschodnia Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lublin i Chełm - brama na wschód

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 11:30
Tym razem wybierzemy się na Lubelszczyznę. Odwiedzimy Chełm - największe polskie miasto przy granicy UE oraz wielokulturowy Lublin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lubelszczyzna. Na tropie czarciej łapy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 16:20
Skansen z pamiątkami ziemi chełmskiej, Aleja Kultur i Kozi Gród - wracamy na Lubelszczyznę, by odkryć kolejne turystyczne atrakcje tego regionu.
rozwiń zwiń