Polskie Radio
Section05
lubelskie

Pijany kierowca wjechał w radiowóz. Podczas pościgu policja użyła broni

Za czynną napaść na policjantów odpowie 45-latek, który podczas próby zatrzymania go z impetem wjechał w radiowóz. Policjant użył broni, oddając strzał ostrzegawczy. 45-latka zatrzymano pod Lublinem, po pościgu. Był pijany – poinformowała w niedzielę policja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska policja kierowca zatrzymanie pijani kierowcy regiony lubelskie Lublin służby i bezpieczeństwo

Były przewodniczący Rady Miasta Lublin oskarżony o płatną protekcję. To wynik akcji CBA

O powoływanie się na wpływy w urzędach przy uzyskaniu pozwolenia na budowę wieżowca w Lublinie, w zamian za obietnicę 1 mln zł oskarżyła prokuratura cztery osoby, w tym byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin. Oskarżeni zostali zatrzymani w grudniu 2019 r. przez funkcjonariuszy CBA w trakcie operacji specjalnej.
Zobacz więcej na temat:  Lublin lubelskie korupcja Centralne Biuro Antykorupcyjne CBA służby i bezpieczeństwo POLSKA

Bełżyce: 72. rocznica zamordowania Majora Hieronima Dekutowskiego, ps. Zapora

72 lata temu, 7 marca 1949 roku, został rozstrzelany przez bezpiekę major Hieronim Dekutowski "Zapora", żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, cichociemny, dowódca oddziałów partyzanckich Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych na Kraj i Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", żołnierz niezłomny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony lubelskie rocznica historia Polski Żołnierze Wyklęci Bełżyce

Piotr Gliński odwiedził Muzeum Narodowe w Lublinie. Po dwóch latach remontu placówka przyjmie zwiedzających

- Tu mamy wspaniały przykład muzeum, które rozwijało się także w trakcie swojego remontu. Były zakupy od Picassa, Matisse'a, Warchola po Brandta, Wyspiańskiego i innych wspaniałych malarzy. Cały czas pracujemy nad kolekcją wspólnie, bo to są środki publiczne z różnych źródeł - zaznaczył wicepremier Piotr Gliński podczas wizyty w placówce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego regiony Lubelszczyzna lubelskie Lublin muzeum KULTURA

Szczepienia na lubelskiej uczelni. Rektor odpowiedział na zarzuty KO ws. Bogackiej

Szefowa lubelskich struktur Porozumienia Teresa Bogacka nie była zgłoszona do szczepienia przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, której jest kanclerzem - przekazał rektor uczelni prof. Marek Żmigrodzki. "Pani Kanclerz została zakwalifikowana do programu szczepień w grupie 70 plus przez lekarza rodzinnego" - oświadczył rektor i dodał, że "meritum sprawy jest wyjaśnione", a "kierowane ataki mają tylko i wyłącznie charakter polityczny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Porozumienie Jarosława Gowina regiony lubelskie Lublin COVID-19 koronawirus szczepionka