Niezwykła Kozłówka - pałac, socrealizm i zabawki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 10:00
W sobotnie popołudnie w audycji "Hotspot" odwiedziliśmy jeden z Pomników Historii - ogromny malowniczy obiekt, w którym najdłużej mieszkał Konstanty Zamoyski.
Pałac Zamoyskich w Kozłówce zbudowany został w latach 1736-1742.
Pałac Zamoyskich w Kozłówce zbudowany został w latach 1736-1742.Foto: Arkadiusz Zarzecki via Wikimedia Commons

Reporter Czwórki Bartek Olek zajrzał w najciekawsze zakamarki zespołu pałacowo-parkowego rodziny Zamoyskich we wsi Kozłówka, położonej w województwie lubelskim.W przepięknym pałacu odwiedził gabinet Konstantyna Zamoyskiego, udało mu się zajrzeć nawet do łazienki i rzucić okiem na muszlę klozetową zdobiona kobaltowymi kwiatami. Niesamowite wrażenie robią również mechaniczne instrumenty zgromadzone przez magnata, jak np. pianola.

Pałac to jednak niejedyna atrakcja Kozłówki, zwiedzający chętnie odwiedzają również Galerię Sztuki Socrealizmu, gdzie obok dawnych dziecięcych "Świerszczyków" i "Iskierek" można zerknąć na portrety dygnitarzy partyjnych czy rzeźbę Stalina.

30 kwietnia zostanie w Kozłówce otwarta wystawa starych zabawek, najwięcej będzie tam tych z okresu, gdy Konstanty Zamoyski był małym chłopcem.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał: Bartłomiej Olek

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 13.00

pj

Czytaj także

Lubelszczyzna. Skansen, szlak konny, kopalnia kredy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 16:50
Na tegorocznych wielkanocnych znaczkach wydanych przez Pocztę Polską znajdują się pisanki z Lubelszczyzny i Podkarpacia. My sprawdzamy, jakie atrakcje oferuje południowo-wschodnia Polska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lublin i Chełm - brama na wschód

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 11:30
Tym razem wybierzemy się na Lubelszczyznę. Odwiedzimy Chełm - największe polskie miasto przy granicy UE oraz wielokulturowy Lublin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lubelszczyzna. Na tropie czarciej łapy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 16:20
Skansen z pamiątkami ziemi chełmskiej, Aleja Kultur i Kozi Gród - wracamy na Lubelszczyznę, by odkryć kolejne turystyczne atrakcje tego regionu.
rozwiń zwiń