X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strzelce Opolskie. Spotkaj ducha i posłuchaj jazzu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 13:00
Mała, klimatyczna miejscowość kryjąca wiele sekretów, którą co dwa lata odwiedzają Śląscy Teksańczycy. Tym razem czwórkowy mikrofon zabiera Was do Strzelec Opolskich.
Audio
  • Odkrywamy tajemnice Strzelec Opolskich (Czwórka/Hotspot)
Strzelce Opolskie. Spotkaj ducha i posłuchaj jazzu
Foto: Pixabay/Krzysiek/dom. publiczna

- Najpiękniejsze w średniowiecznych Strzelcach są rynek i ratusz oraz oczywiście symbol miasta, myśliwy z psem - opowiada Piotr Smykała, autor wielu książek o Strzelcach Opolskich.

Co dwa lata tę miejscowość odwiedzają Śląscy Teksańczycy, najczęściej dzieci Ślązaków, którzy opuścili Polskę aby osiedlić się w Stanach Zjednoczonych. - Wymiana partnerska do Teksasu  cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy - opowiada Danuta Foryt i zdradza nam szczegóły uczestnictwa w tym cyklicznym przedsięwzięciu.

A jak prężnie działa środowisko kulturalne w Strzelcach Opolskich? Albo, czy po zmroku można tam spotkać ducha? W legendach miejskich sporo jest wzmianek o pojawiających się tam nadprzyrodzonych istotach. W Strzelcach Opolskich działają także "Kamienie szlachetne", organizowany jest również festiwal jazzowy, na który w audycji zaprasza Wioletta Zalejska, dyrektorka Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Przygotował: Łukasz Pietrzyk

Data emisji: 27.08.2016

Godzina emisji: 16.05

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezwykła Kozłówka - pałac, socrealizm i zabawki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 10:00
W sobotnie popołudnie w audycji "Hotspot" odwiedziliśmy jeden z Pomników Historii - ogromny malowniczy obiekt, w którym najdłużej mieszkał Konstanty Zamoyski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Supergan o wyższości pieszych wędrówek

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 18:00
- Lubię chodzić po świecie. W tym odnalazłem swoje powołanie - opowiada Łukasz Supergan - piechur i bloger, który planuje przejść Islandię.
rozwiń zwiń