Strzelce Opolskie. Spotkaj ducha i posłuchaj jazzu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 13:00
Mała, klimatyczna miejscowość kryjąca wiele sekretów, którą co dwa lata odwiedzają Śląscy Teksańczycy. Tym razem czwórkowy mikrofon zabiera Was do Strzelec Opolskich.
Audio
  • Odkrywamy tajemnice Strzelec Opolskich (Czwórka/Hotspot)
Strzelce Opolskie. Spotkaj ducha i posłuchaj jazzu
Foto: Pixabay/Krzysiek/dom. publiczna

- Najpiękniejsze w średniowiecznych Strzelcach są rynek i ratusz oraz oczywiście symbol miasta, myśliwy z psem - opowiada Piotr Smykała, autor wielu książek o Strzelcach Opolskich.

Co dwa lata tę miejscowość odwiedzają Śląscy Teksańczycy, najczęściej dzieci Ślązaków, którzy opuścili Polskę aby osiedlić się w Stanach Zjednoczonych. - Wymiana partnerska do Teksasu  cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy - opowiada Danuta Foryt i zdradza nam szczegóły uczestnictwa w tym cyklicznym przedsięwzięciu.

A jak prężnie działa środowisko kulturalne w Strzelcach Opolskich? Albo, czy po zmroku można tam spotkać ducha? W legendach miejskich sporo jest wzmianek o pojawiających się tam nadprzyrodzonych istotach. W Strzelcach Opolskich działają także "Kamienie szlachetne", organizowany jest również festiwal jazzowy, na który w audycji zaprasza Wioletta Zalejska, dyrektorka Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Przygotował: Łukasz Pietrzyk

Data emisji: 27.08.2016

Godzina emisji: 16.05

jsz/kul

Czytaj także

Niezwykła Kozłówka - pałac, socrealizm i zabawki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 10:00
W sobotnie popołudnie w audycji "Hotspot" odwiedziliśmy jeden z Pomników Historii - ogromny malowniczy obiekt, w którym najdłużej mieszkał Konstanty Zamoyski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Supergan o wyższości pieszych wędrówek

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 18:00
- Lubię chodzić po świecie. W tym odnalazłem swoje powołanie - opowiada Łukasz Supergan - piechur i bloger, który planuje przejść Islandię.
rozwiń zwiń