Gliwice. Alternatywa dla wakacji w tropikach

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 10:00
- Mamy 4 pawilony i ponad 8 tysięcy roślin. Rosną u nas pomarańcze, bananowce. Hodujemy także egzotyczne ryby, takie jak żyją w rzece Amazonka - opowiada Barbara Trzebińska z gliwickiej Palmiarni.
Audio
  • Gliwice – miasto chmielu i śląskiej tradycji (Hotspot/Czwórka)
  • O Palmiarni w Gliwicach i innych turystycznych atrakcjach (Hotspot/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/Unspalsh/dom. publiczna

Czytaj także
morze mewy 1200.jpg
Dlaczego zimą warto pojechać nad Bałtyk?

O Gliwicach mówi się także, że to najbardziej studenckie miasto na Śląsku. Najbardziej znana uczelnia to Politechnika Śląska, zaś najbardziej oblegane po wykładach miejsce to... "Mrowisko", czyli Klub Kultury Studenckiej. - Organizujemy cykliczne spotkania m.in. fanów planszówek i teatru improwizowanego. W "Mrowisku" odbywają się także konferencje, koncerty, imprezy klubowe. A kiedy robi się ciepło, inaugurujemy w kampusie działalność "Strefy Chilloutu", w której studenci mogą zrelaksować się pod palmami - opowiada Jacek Pietrasina z Samorządu Studenckiego.

W audycji podpowiadamy też, dokąd wybrać się, żeby poczuć klimat miasta, jakie zakątki można odnależć w miejskiej przestrzeni i z kim zaplanować spotkanie.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Przygotował: Łukasz Pietrzyk

Data emisji: 26.11.2016

Godzina emisji: 16.15

kul/mc

Czytaj także

Toruń. "Kopernik to dopiero początek atrakcji"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 15:20
Objechali cały świat, ale z wielką radością wrócili do swojej małej ojczyzny. - Lubimy to miasto za nietypowość, za autentyczność i za to, że jest tak nieoczywiste - mówi rodzina podróżników, czyli Wojciech, Eliza, Łucja i Wojtek-junior Łopacińscy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Road Trip Bus. Busem w pogoń za marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 18:34
Road Trip Bus to dwoje młodych ludzi, którzy pragną zwiedzać świat starym busem. Po obejrzeniu filmu "The Bucket List", czyli "Choć goni nas czas", stworzyli listę 100 marzeń podróżniczych i konsekwentnie je realizują.
rozwiń zwiń