Road Trip Bus. Busem w pogoń za marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 18:34
Road Trip Bus to dwoje młodych ludzi, którzy pragną zwiedzać świat starym busem. Po obejrzeniu filmu "The Bucket List", czyli "Choć goni nas czas", stworzyli listę 100 marzeń podróżniczych i konsekwentnie je realizują.
Audio
  • Wojciech Grabowski opowiada o projekcie Road trip bus i podróżowaniu busem po świecie (Czat Czwórki)
  • Rozmowa z Pawłem Zabułem, właścicielem starej Wołgi - auta z duszą (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Unsplash

Wojciech Grabowski i wraz z narzeczoną kupił busa z 1994 roku. Ruszyli nim w podróż: stanęli na Przylądku Świętego Wincentego, zjedli kebab w Stambule i odwiedzili zamek Draculi w Rumunii. - Pierwsza podróż to 27 dni drogi na Gibraltar. W sumie pojechało sześć osób, z czego cztery nieznajome, poznane w internecie - opowiadał Grabowski w Czwórce. Tłumaczył, że dziś, po wielu takich wyprawach wie, że nie ma "najpiękniejszego miejsca na świecie". - Cały świat jest piękny inaczej. Ciężko porównać Norwegię i Hiszpanię, a wszędzie znaleźć można coś wyjątkowego.

Grabowski opowiadał w rozmowie z Piotrem Firanem m.in. o szczegółach takich wojaży. Zdradzał, gdzie śpią i co jedzą podróżnicy podczas wyprawy i jak przygotować do niej samochód. Wspominał także, jakie niespodzianki na swojej drodze napotkać można, podróżując ponad dwudziestoletnim busem, i zdradził, jakie są koszty takich podróży.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Wojciech Grabowski (Road Trip Bus)

Data emisji: 21.11.2016

Godzina emisji: 16.05

kd/mc

Czytaj także

Indonezja. Smoki, diabły i pływanie z mantami

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 19:32
Długie godziny wędrówek, dziesiątki odwiedzonych miejsc i miliony spalonych kalorii - Karolina i Adam Czarneccy na własną rękę zwiedzali Indonezję. - Odwiedzaliśmy miejsca, w których nie ma turystów, by poczuć dzikość tego kraju - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieznany świat Korowajów. Tam gdzie internet nie sięga

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 18:40
- Podróżuję w najmniej dostępne i nietypowe miejsce z pewnego rodzaju chęci sprawdzenia siebie, zobaczenie rzeczy niemożliwych - mówi podróżniczka Zofia Nowaczyk, która w Czwórce opowiada o wyprawie do Papui i wioski Korowajów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekwador. Od dżungli, przez Andy, po ocean

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:27
Pomimo, iż stosunkowo nieduży Ekwador ma bardzo dużo do zaoferowania podróżnikom i turystom. - Miesiąc to może być za mało, żeby poznać jego bogactwo - przekonuje zaproszona przez Czwórkę Paulina Lewandowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawa. "W tym mieście poczujesz się jak detektyw"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 18:00
- Niemal każdy ocalały z pożogi wojennej warszawski mur, słup czy fragment bruku jest w stanie opowiedzieć zajmującą historię. Skrywa w sobie zagadkę, której rozwiązanie sprawia ogromną radość - mówi bloger i licencjonowany przewodnik miejski Rafał Dąbrowiecki.
rozwiń zwiń