Tomaszów Maz. Błękitne źródła i nowoczesne hale sportowe

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 12:40
- To miasto bardzo szybko się rozwija. Polecamy przyjazd tutaj i zwiedzanie - opowiadali słuchacze Czwórki w rozmowie z naszym reporterem Markiem Nowackim.
Audio
  • Tomaszów Mazowiecki - miasto pełne atrakcji. Co warto tam odwiedzić? (Hotspot/Czwórka)
Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła to jedna z głównych atrakcji Tomaszowa Mazowieckiego
Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła to jedna z głównych atrakcji Tomaszowa MazowieckiegoFoto: Wikimedia.commons/Public Domain/Jolanta Dyr

morze plaża 1200.jpg
Kołobrzeg. Miasto otwarte przez cały rok

Odwiedziliśmy m.in. Muzeum Tomaszowa Mazowieckiego im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Skansen Rzeki Pilicy i opowiadaliśmy o jego największych atrakcjach jak Młyn wodny, Carska samotnia i wartownia ze Spały, oraz dźwig wojskowy, działa konstrukcji radzieckiej i ciągnik artyleryjski. - W pierwszych zapisach Tomaszów występuje bez określenia "Mazowiecki". Zostało ono dodane wraz z przyznaniem mu praw miejskich w 1830 roku, bo na terenie ziem polskich jest kilka miejscowości o tej nazwie - opowiadała Gabriela Ziółkowska z Muzeum Tomaszowa Mazowieckiego.

W programie sprawdziliśmy też, czy w rezerwacie "Niebieskie Źródła" naprawdę występuje naturalnie kolor niebieski, zwiedziliśmy starówkę Tomaszowa, a na koniec pojeździliśmy na łyżwach w nowoczesnej hali z torem łyżwiarskim "KS Pilica". Zapraszamy do wysłuchania relacji z wizyty Czwórki w Tomaszowie Mazowieckim.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką >>>

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 2.12.2017

Godzina emisji: 16.14

kd/mz