Polskie Radio
Section05
Tomaszów Mazowiecki

Brutalne zabójstwo w Tomaszowie Mazowieckim. Sprawca zadał dwadzieścia ciosów ostrym narzędziem

W Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) na klatce schodowej jednej z kamienic znaleziono ciało kobiety. Teraz zatrzymano 48-latka, który jest podejrzany o to zabójstwo. Jak podała asp. szt. Aleksandra Cieślak z tomaszowskiej policji, mężczyzna zadał kobiecie dwadzieścia ciosów ostrym narzędziem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo regiony łódzkie Tomaszów Mazowiecki zabójstwo

Uciekał przed policją wioząc autem 3-letnią córkę. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie) po pościgu zatrzymali 44-latka, który pijany i bez prawa jazdy wiózł samochodem swoją 3-letnią córkę - podał rzecznik tomaszowskiej policji asp. szt. Grzegorz Stasiak.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy pijani kierowcy samochody policja Tomaszów Mazowiecki łódzkie

Polska ugości cztery wielkie imprezy łyżwiarskie

To będzie niezwykła zima dla fanów polskiego łyżwiarstwa! W grudniu, styczniu i lutym w Polsce odbędą się bowiem aż cztery wielkie imprezy w łyżwiarstwie szybkim i short-tracku. – Jesteśmy dumni, bo kolejny raz Międzynarodowa Unia Łyżwiarska doceniła naszą pracę – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie short track sporty zimowe Gdańsk Tomaszów Mazowiecki SPORT

Władze Tomaszowa Mazowieckiego zabezpieczają węgiel dla mieszkańców. Każdy może zgłosić zapotrzebowanie

Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie) uruchomił telefoniczną infolinię, na której mieszkańcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na węgiel. To etap przygotowań samorządu do dystrybucji tego surowca na terenie miasta, a także odpowiedź na apel rządu, by samorządy angażowały się w dystrybucję wśród mieszkańców importowanego do kraju węgla.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel samorząd Tomaszów Mazowiecki

Tomaszów Mazowiecki. Jedyna taka Arena Lodowa w Polsce

Tomaszów Mazowiecki to miasto szczególne. Mieszkańcy i turyści odnajdą tu coś dla ciała, ale również dla ducha. Skanseny i koncerty jazzowe to tylko część atrakcji, które czekają w Tomaszowie Mazowieckim. Wielką dumą mieszkańców jest Arena Lodowa, na której trenują najlepsi łyżwiarze. - Twarzą tego obiektu jest Zbigniew Bródka. To on wypromował tę dyscyplinę i to dzięki jego sukcesowi z Soczi powstała ta hala - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prezes Roman Derks.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Sława Bieńczycka Tomaszów Mazowiecki Zbigniew Bródka

KOLEJ PLUS Pociągi pasażerskie wróciły do Końskich. To efekt rewitalizacji linii przebiegającej przez 3 województwa

Wczoraj pierwsze pociągi, dziś uroczystość z udziałem samorządowców i polityków. Po 12 latach przerwy pociągi wróciły na odcinek linii kolejowej numer 25 z Tomaszowa Mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej, w tym do miejscowości Końskie. To właśnie na peronie stacji w tym mieście prezydent Andrzej Duda prawie dwa lata temu podpisał ustawę "Kolej plus", której celem jest przywracanie lokalnych, pasażerskich połączeń w kraju. Rewitalizacja linii na tym odcinku kosztowała prawie 30 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  kolej Końskie Tomaszów Mazowiecki GOSPODARKA infrastruktura

Łódzkie: oszuści próbowali okraść konto szkoły. Sięgnęli po wyszukaną strategię

W ostatniej chwili udało się zapobiec opróżnieniu konta jednej ze szkół w pow. tomaszowskim przez telefonicznych oszustów posługujących się metodą "na policjanta". Prawdziwi policjanci zwracają uwagę, że przestępcy w celu uwiarygodnienia używają triku z numerem alarmowym 112.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie służby i bezpieczeństwo Tomaszów Mazowiecki oszustwo oszustwa policja policja polska strata

Prezydent: od początku kadencji staram się, by Polska była bezpieczna i szybko się rozwijała

Prezydent podkreślił, że podczas poprzedniej kampanii wyborczej zapowiadał realizację "Polski ukierunkowanej na człowieka". - Polski, w której uwaga będzie zwrócona na rodzinę. Polski równych szans, gdzie dostrzegane będą wszystkie grupy społeczne i która nie będzie dzielona na Polskę A i B - mówił Andrzej Duda podczas wizyty w Tomaszowie Mazowieckim.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka polityka Tomaszów Mazowiecki łódzkie POLSKA

NASZ WYWIAD "Nie ma poparcia dla destabilizacji państwa". Prezydent kolejnego miasta przekazał dane Poczcie Polskiej

Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, jest kolejnym samorządowcem, który zdecydował się przekazać Poczcie Polskiej dane mieszkańców ze spisu wyborców potrzebne do zorganizowania głosowania w trybie korespondencyjnym. O powodach swojej decyzji opowiedział portalowi PolskieRadio24.pl. - Jako prezydent nie mogę odmówić prawa do głosowania mieszkańcom, którzy chcą wziąć udział w wyborach - tłumaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 samorząd Tomaszów Mazowiecki polityka NASZ WYWIAD głosowanie korespondencyjne Poczta Polska