Maja Sablewska: mięso może zabić w 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 18:57
Znana menadżerka odstawiła mięso ponad 2 lata temu. - Pracowałam wtedy w wielkim stresie, miałam bardzo słabe wyniki badań krwi - opowiada w studiu Czwórki. - Trafiłam do kliniki i okazało się, że mój organizm w ogóle nie toleruje mięsa.
Audio
  • Rozmowa z Mają Sablewską m.in. o początkach i przebiegu jej diety (Czwórka/Hyde Park)
  • Rozmowa z Kataarzyną Biernacką ze stowarzyszenia "Empatia" (Czwórka/Hyde Park)
  • Wszystko o wegetarianizmie - materiał Bartka Wasilewskiego (Czwórka/Hyde Park)
  • Rozmowa z Małgorzatą Desmond, specjalistą w dziedzinie medycyny żywienia i dietetyki (Czwórka/Hyde Park)
Maja Sablewska i Patryk Kuniszewicz w Czwórce
Maja Sablewska i Patryk Kuniszewicz w CzwórceFoto: Aurelia Chmiel / Polskie Radio

Zdaniem Mai Sablewskiej, doradcy wizerunkowego i menadżerki gwiazd polskiej sceny muzycznej, opinia, że mięso daje ludziom siłę do życia, daleka jest od prawdy. - Jesteśmy narodem kompletnie nieświadomym, jeśli chodzi o wegetarianizm. To pojęcie kojarzy nam się z różnymi ortodoksami, którzy walczą z zabijaniem zwierząt - opowiada Sablewska.

Po dwóch latach bezmięsnej diety, gdy zdrowie zaczęło jej na to pozwalać, Sablewska usiłowała wrócić do steków. Okazało się jednak, że te zwyczajnie przestały jej smakować. - Coś musiało się zmienić w moim organizmie; ostatnio zauważyłam, że nie smakują mi także słodycze - opowiada menadżerka i przestrzega pozostałe kobiety, m. in. przed dietami wyłącznie mięsnymi. - Dają szybko efekty, ale potwornie zakwaszają organizm. W ciągu 10 lat można pożegnać się ze światem...

Czytaj także: Dieta wegetariańska zabija psy i koty <<<

Zresztą według Mai Sablewskiej wegetarianom jest coraz łatwiej. - Powstaje wiele fajnych miejsc, gdzie można zjeść dobre dania bezmięsne - mówi. - Obecnie te potrawy są także dużo tańsze niż dawniej. Natomiast ja, zamiast szukać specjalnych lokali, po prostu usuwam z potraw mięso i zamieniam je w sałatki.

Więcej, m.in. o sposobach na zdrową dietę i o tajemnicach "fastfoodowych" sosów do sałatek, dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Mają Sablewską z Czwórkowego "Hyde Parku", bądź oglądając ją na wideo.

Trwa IV Tydzień Weganizmu. Gośćmi Czwórki były również Katarzyna Biernacka ze stowarzyszenia "Empatia" oraz dietetyk Małgorzata Desmond. Posłuchaj rozmów z obiema paniami!

Dowiedz się także więcej o diecie wegetariańskiej, m. in. o tym, czym można zastąpić mięso, słuchając materiału Bartka Wasilewskiego.

(kd)

Zobacz więcej na temat: diety sałatki stek
Czytaj także

Łukasz Simlat: współczuję młodym aktorom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 13:50
- Szkoła aktorska zupełnie nie przygotowuje do spotkania z rzeczywistością, z którą trzeba się zmierzyć po zakończeniu studiów – mówił w Czwórce aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie "Wymyk".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olga Bołądź: w aktorstwie niczego nie można być pewnym

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 15:50
Jest ambitna, wykształcona i pracowita. Znajomi mówią o niej także "uczciwa" i "lojalna". - A ja nie lubię w sobie zapalczywości i tego, że nigdy nie odpuszczam - zwierza się w Czwórce znana aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Lubrano i jej długa droga do soulu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 13:50
W Miloopie udzielała się wokalnie przez ponad 11 lat. To szmat czasu, dlatego ostatnio wydała płytę solową: bardzo subtelny i neosoulowy krążek pt. „Respect”. W Czwórce Natalia opowiedziała o tym wydarzeniu, ale... nie tylko.
rozwiń zwiń