Dziewczyny z till7.30 i ich covery grupy Bigbang

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 19:30
Gotowi na kolejną porcję koreańskich hitów? Prowadzącą Klaudię Tyszkiewicz odwiedzi polska grupa coverowa till7.30!
Muzyka rodem z Azji robi zawrotną karierę w Europie. Jedną z jej gwiazd jest grupa Bigbang
Muzyka rodem z Azji robi zawrotną karierę w Europie. Jedną z jej gwiazd jest grupa BigbangFoto: Republic of Korea/lickr/CC

W głosowaniu na najcześciej coverowaną w Polsce piosenkę kpopową zwycięzcą został zespół Bigbang z utworem "Bang bang bang". Z dziewczynami z till7.30, które na swoim koncie mają m.in. ten utwór, będziemy rozmawiać o tym, czy choreografie kpopowe są trudne i czym się różnią od amerykańskich. W świecie kpopu nie jest bowiem ważne, czy choreografia jest damska czy męska, a kobiece zespoły bardzo często coverują zespoły męskie.

Till7.30 to jeden z nielicznych polskich girlsbandów wykonujących kpop. Na muzycznej scenie dziewczyny występują już od dwóch lat.

W audycji nie zabraknie także nowości ze świata koreańskiego showbiznesu, a także lekcji języka koreańskiego.

***

Na audycję "Teraz Kpop" zapraszamy w czwartek (3.12) między godziną 20.00 a 21.00. Program prowadzi Klaudia Tyszkiewicz.

mg/mm

Czytaj także

GOT7 i inne gwiazdy koreańskiego popu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 13:05
W audycji Kpop odsłaniamy kulisy koreańskiego show biznesu i zabieramy słuchaczy w muzyczną podróż do tego kraju. Tym razem Klaudia Tyszkiewicz zaprezentowała m.in. hity zespołu GOT7.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blogerki o największych gwiazdach k-popu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 20:01
Paulina, Magdalena i Martyna prowadzą bloga "K-pop LivePolska". - Jedną z nas zaraziła koleżanka, druga trafiła na ten gatunek przez Japonię, Wszystkie trzy jesteśmy dowodem na to, że k-pop wciąga - śmieją się dziewczyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koreański pop: Shinee i Red Velvet na żywo

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 11:00
W pierwszej polskiej audycji poświęconej k-popowi sprawdziliśmy, gdzie będzie można zobaczyć gwiazdy z Azji na żywo. Szykuje się duży koncert w Europie, ale nie tylko!
rozwiń zwiń