Kobiety na żywo w Czwórce - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2010 01:10
Legenda trójmiejskiej rockowej awangardy grała dla Was 16 października w audycji "S4 - studio polskich nagrań".


W sobotę 16 października na antenie Czwórki wystąpił na żywo zespół Kobiety. Legendę trójmiejskiej sceny alternatywnej usłyszeliście w audycji "S4 – studio polskich nagrań". Zobaczcie, jak formacja grała w radiowym studiu S4!

Kobiety powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego. Zespół nagrał swoją debiutancką płytę pt. “Kobiety”, wydaną przez Biodro Records, w grudniu 2000 roku. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy, co można było zauważyć na koncertach. Singiel "Marcello" był chętnie puszczanym utworem przez rozgłośnie radiowe.

Na przełomie 2003/2004 zespół nagrał drugi album – "Pozwól sobie", wydany przez trójmiejskie wydawnictwo Mandarynka. I tym razem płyta spotkała się z doskonałym przyjęciem. Oba wspomniane albumy Kobiet wyprodukował Maciek Cieślak (Ścianka).

W maju 2007 ukazała się "Amnestia". Producentem albumu został Piotr Pawlak (m. in. Bielizna, Kury). Trzeci krążek przyniósł zespołowi bardzo duże uznanie, w tym nominację do Paszportów Polityki 2007 w kategorii Muzyka Popularna.

W trakcie dziesięciu lat funkcjonowania zespół zagrał niezliczoną liczbę świetnych i bardzo żywiołowych koncertów w kraju i zagranicą, występując m.in. kilka razy w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, na festiwalu artystów miast nadbałtyckich ArtGenda2002 w Hamburgu, w ramach Dni Polskiej Kultury “Nowa Polska” w Paryżu (2004) oraz na festiwalach w Holandii (Festivalhart Hoorn 2007) i Bremie (Viertelfest 2008).

Najlepiej muzykę KOBIET opiszą słowa innych:

Kobiety to jak dotąd najbardziej udana próba przeniesienia rockowej awangardy na grunt muzyki popularnej. Niektórzy nazywają ją "avant-popem", niektórzy nazywają ją "alternatywnym rockiem rodem z Trójmiasta", niektórzy twierdzą, że muzyka ta kojarzy im się z Krzysztofem Komedą, Lechem Janerką, albo że brzmi trochę jak "Hamburger Schule" pomieszane z "French chanson" i z "Berlin style". Najwyraźniej KOBIETY nie podlegają jednej konwencji i wymykają się schematom.


Aktualny skład zespołu:

Grzegorz Nawrocki (śpiew, gitary)
Nela Gzowska (gitara basowa)
Marta Handschke (śpiew)
Paweł Nowicki (wibrafon, instrumenty klawiszowe)
Karol Pawłowski (perkusja)

Czytaj także

Twilite i Adam Repucha w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 14:14
Akustyczna uczta w audycji "S4 - studio polskich nagrań". Zobacz, jak 28 sierpnia w studiu S4 grali: duet Twilite i Adam Repucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Happy Pills na żywo w "S4" - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 12:31
Zespół, powracający z doskonałym albumem "Retrosexual", wystąpił na żywo w Czwórce. Zobacz fragmenty koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natural Dread Killaz sięgają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 08:00
15 października odbędzie się w Tychach koncert Natural Dread Killaz & Riddim Bandits. W Cluster Pub usłyszymy kawałki z płyty "Ile lat?". Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natural Dread Killaz sięgają do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 08:00
Po pięciu latach od znakomicie przyjętego debiutu biskupińscy reggae'owcy powracają z nową płytą.
rozwiń zwiń