Audioriver 2016. Muzyczne święto w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 13:35
11. edycja Audioriver ściągnęła do Płocka tłumy fanów z Polski i zagranicy. W ciągu dnia odbywają się targi muzyczne i kino festiwalowe, a wieczorem koncerty największych gwiazd muzyki elektronicznej, m.in. Crystal Castles, DJ Shadow, C2C, Black Sun Empire, Richie Hawtin oraz Sigma live.
Audio
  • Sobotnia noc na Audioriver 2016 - relacja Mateusza Tomaszuka (Kluboteka/Czwórka)
  • Sobotnia noc na Audioriver 2016 - relacja Mateusza Tomaszuka cz. 2 (Kluboteka/Czwórka)
Publika podczas drugiej nocy na Audioriver 2016 bawiła się fantastycznie
Publika podczas drugiej nocy na Audioriver 2016 bawiła się fantastycznieFoto: Mat. pras.

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 10 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 200 tys. fanów z Polski  i Europy, a edycja 2015 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 27 tys. osób każdego dnia. Czwórka już po raz kolejny objęła tę imprezę swoim patronatem.

Zobacz także XI Audioriver. Wystartowało święto muzyki elektronicznej w Płocku  <<<

Wydarzenia z płockiej plaży relacjonował Mateusz Tomaszuk. - Potrzeba dużo energii na długie muzyczne noce, bo line-up zamyka się o 6 nad ranem. Ludzie na tym festiwalu potrafią się dobrze bawić i mają niespożyte siły - mówił dziennikarz Czwórki. Podkreślał, że urzekł go m.in. występ grupy C2C z Francji. - Na żywo doświadczyliśmy, jak muzycy "biją się" na dźwięki, a w ich scretchach słychać echa tamtejszego elektro.


Audioriver 2016 z perspektywy sceny/fot. mat. pras. Audioriver 2016 z perspektywy sceny/fot. mat. pras.

W sobotnią noc na głównej scenie imprezy usłyszeć można było także m.in. takie gwiazdy, jak: Sigma, autorów hitów "Nobody to love" czy "Changing", a także Crystal Castles oraz Gorgon City.

Co jeszcze działo się podczas tegorocznej odsłony Audioriver? Zapraszamy do wysłuchania relacji Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Kluboteka", "Basstion"

Prowadzi: Norbert "Bert" Borzym, Marcin "Harper" Hubert

Przygotowali: Mateusz Tomaszuk, Patrycja Zielińska

Data emisji: 30-31.07.2016

Godzina emosji: 22.00 - 00.30

kd

Czytaj także

Muzyczne podsumowanie roku 2015 według dziennikarzy Czwórki!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 13:00
To już mała tradycja: z kończącym się rokiem czwórkowi dziennikarze muzyczni m.in. Tomek Rawski, Bartek Koziczyński, Maken, Mateusz Tomaszuk, Novika, czy Piotr Truszkowski wymienili ulubione wydawnictwa mijających dwunastu miesięcy. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie krążki przykuły ich uwagę, zapraszamy do lektury :)
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Administratorr Electro i "Ziemowit" przedpremierowo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 22:00
Album "Ziemowit" ukaże się 7 października. W Czwórce przedpremierowo słuchaliśmy nagrań z tego krążka i rozmawialiśmy z Bartoszem Marmolem i Pawłem Kowalskim z trio Administratorr Electro.
rozwiń zwiń