Badminton - dobry patent na jesień

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 18:15
Tych, którzy nie mają ochoty podczas jesiennej słoty uprawiać joggingu w plenerze, skusić może dyscyplina sportu, którą uprawiać można także halowo - badminton.
Audio
  • Jan Rudziński, trener badmintona, opowiada o tym sporcie, a także zbliżających się zawodach (Czwórka/Co was kręci)
  • Relacja z warszawskiej Akademii Badmintona (Czwórka/Co was kręci)
Naukę gry w badmintona warto zaczynać w młodym wieku
Naukę gry w badmintona warto zaczynać w młodym wiekuFoto: Glow Images/East News

Badmintonowego bakcyla połknęła m.in. Ola Malentowicz, na co dzień studentka architektury, która trenuje tę dyscyplinę niemal rok. - Na pierwsze zajęcia trafiłam właściwie przypadkiem, ale pokochałam ten sport od pierwszego uderzenia rakietą. Według mnie badminton wygrywa z tenisem - opowiada rozmówczyni Czwórki.

Jak przyznaje Jan Rudziński, trener badmintona, od lat zainteresowanie Polaków tą dyscypliną rośnie jesienią, gdy za oknami zaczyna się robić chłodniej. - Ludzie wolą uprawiać sporty halowe aż do kwietnia-maja, gdy temperatury rosną i czuć, że zbliżają się wakacje - przyznaje gość Czwórki.

Tymczasem badminton to bardzo wymagający sport. Liczy się w nim nie tylko technika, ale także refleks i doskonałe przygotowanie kondycyjne. - Podczas jednego meczu każdy z zawodników przebiega tak naprawę wiele kilometrów - opowiada Rudziński. - Można się solidnie zmęczyć.

Czytaj także: Jesienią nie rezygnuj z aktuwności fizycznej <<<

Jak donoszą podopieczni stołecznej Akademii Badmintona - to także najszybszy sport rakietowy. Prędkość lotki po uderzeniu może wynosić nawet 490 km/h. Dla porównania - prędkość piłki tenisowej to "tylko" 250 km/h.

By dowiedzieć się, jak trenować badmintona, jakie stosować ćwiczenia i jak poruszać ciałem, by uderzać lotkę jak najmocniej - posłuchaj nagrania z audycji "Co was kręci".

kd,tj

Czytaj także

Nigdy nie jest za późno, by zacząć żyć zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 12:00
Wiosna rozpoczęła się na dobre. To już więc ostatni dzwonek, by zadbać o swoje zdrowie i wygląd, jeśli nie chcemy, by - gdy będziemy leżeć latem na plaży - ktoś przechodząc wepchnął nas do morza, myśląc, że ratuje wieloryba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeń-szeń, imbir, zielona herbata - naturalne "dopalacze", które poprawiają nastrój

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 12:00
Zamiast sztucznych produktów i tajemniczo nazywanych substancji, lepiej sięgnąć po naturalne środki pobudzające. Matka natura nie zapomniała o nas i w tej kwestii. Gdzie szukać takich wspomagaczy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sześciopak" w tydzień? Zobacz, jak skutecznie trenować!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 18:00
Specjalnie z myślą o was trener Tomek Romanowski przygotowuje co tydzień zestawy ćwiczeń dla każdego. Na stronie Czwórki w każdy poniedziałek pojawiać się będą filmy, dzięki którym zobaczycie, jak wygląda profesjonalny trening. Do biegu, gotowi, start!
rozwiń zwiń