Badminton - dobry patent na jesień

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 18:15
Tych, którzy nie mają ochoty podczas jesiennej słoty uprawiać joggingu w plenerze, skusić może dyscyplina sportu, którą uprawiać można także halowo - badminton.
Audio
  • Jan Rudziński, trener badmintona, opowiada o tym sporcie, a także zbliżających się zawodach (Czwórka/Co was kręci)
  • Relacja z warszawskiej Akademii Badmintona (Czwórka/Co was kręci)
Naukę gry w badmintona warto zaczynać w młodym wieku
Naukę gry w badmintona warto zaczynać w młodym wiekuFoto: Glow Images/East News

Badmintonowego bakcyla połknęła m.in. Ola Malentowicz, na co dzień studentka architektury, która trenuje tę dyscyplinę niemal rok. - Na pierwsze zajęcia trafiłam właściwie przypadkiem, ale pokochałam ten sport od pierwszego uderzenia rakietą. Według mnie badminton wygrywa z tenisem - opowiada rozmówczyni Czwórki.

Jak przyznaje Jan Rudziński, trener badmintona, od lat zainteresowanie Polaków tą dyscypliną rośnie jesienią, gdy za oknami zaczyna się robić chłodniej. - Ludzie wolą uprawiać sporty halowe aż do kwietnia-maja, gdy temperatury rosną i czuć, że zbliżają się wakacje - przyznaje gość Czwórki.

Tymczasem badminton to bardzo wymagający sport. Liczy się w nim nie tylko technika, ale także refleks i doskonałe przygotowanie kondycyjne. - Podczas jednego meczu każdy z zawodników przebiega tak naprawę wiele kilometrów - opowiada Rudziński. - Można się solidnie zmęczyć.

Czytaj także: Jesienią nie rezygnuj z aktuwności fizycznej <<<

Jak donoszą podopieczni stołecznej Akademii Badmintona - to także najszybszy sport rakietowy. Prędkość lotki po uderzeniu może wynosić nawet 490 km/h. Dla porównania - prędkość piłki tenisowej to "tylko" 250 km/h.

By dowiedzieć się, jak trenować badmintona, jakie stosować ćwiczenia i jak poruszać ciałem, by uderzać lotkę jak najmocniej - posłuchaj nagrania z audycji "Co was kręci".

kd,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nigdy nie jest za późno, by zacząć żyć zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 12:00
Wiosna rozpoczęła się na dobre. To już więc ostatni dzwonek, by zadbać o swoje zdrowie i wygląd, jeśli nie chcemy, by - gdy będziemy leżeć latem na plaży - ktoś przechodząc wepchnął nas do morza, myśląc, że ratuje wieloryba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeń-szeń, imbir, zielona herbata - naturalne "dopalacze", które poprawiają nastrój

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 12:00
Zamiast sztucznych produktów i tajemniczo nazywanych substancji, lepiej sięgnąć po naturalne środki pobudzające. Matka natura nie zapomniała o nas i w tej kwestii. Gdzie szukać takich wspomagaczy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sześciopak" w tydzień? Zobacz, jak skutecznie trenować!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 18:00
Specjalnie z myślą o was trener Tomek Romanowski przygotowuje co tydzień zestawy ćwiczeń dla każdego. Na stronie Czwórki w każdy poniedziałek pojawiać się będą filmy, dzięki którym zobaczycie, jak wygląda profesjonalny trening. Do biegu, gotowi, start!
rozwiń zwiń