Diverse Downhill Contest 2018. "Tu nie ma amatorów"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 18:00
- Na starcie zobaczymy najlepszych polskich zawodników, m.in. Sławka Łukasika, czyli aktualnego mistrza Polski i wicemistrza Europy - mówił Tomasz Gagat, współorganizator wydarzenia w Kasinie Wielkiej nieopodal Krakowa.
Audio
  • O Diverse Downhill Contest 2018 opowiada Tomasz Gagat (Co Was kręci/Czwórka)
Kolarstwo ekstremalne to wymagająca dyscyplina sportu
Kolarstwo ekstremalne to wymagająca dyscyplina sportuFoto: Shutterstock.com/oneinchpunch

downhill 711
Downhill - dwa koła i ostra jazda w dół

Diverse Downhill Contest 2018 to kolejna odsłona tej prestiżowej imprezy. - Pierwsza odbyły się pod koniec lat 90. i wówczas grupa zawodników była niewielka. Teraz na starcie mamy jednak ponad 200 osób, a ich poziom jest bardzo wysoki - mówił Tomasz Gagat. Jak przekonywał, Polska ma świetnych zawodników w tej dyscyplinie sportu. - Sławek Łukasik na stałe wpisał się już do najlepszej dwudziestki na świecie, bardzo dobrze jeździ na europejskich zawodach. Od kilku lat podnosi się także poziom nowych zawodników - mówił gość Czwórki. Jak podkreślał, w tym roku tor będzie zróżnicowany: na trzech trasach przygotowano sekcje pełne korzeni czy duże hopy. 

Podążamy za miejscami, które są przyjazne rowerzystom i rowerom. Kasina Wielka od dwóch lat rozwinęła infrastrukturę. 9 tras rowerowych - to jedyny bikepark w Polsce, który śmiało konkurować może z obiektami w Niemczech czy w Czechach. Tomasz Gagat

Zawody odbędą się w Kasinie Wielkiej 21-21 lipca. Kogo jeszcze zobaczymy na tegorocznym starcie, jakie dodatkowe elementy trasy czekają na zawodników i co będzie działo się podczas tych mistrzostw? O tym w nagraniu rozmowy z Czwórki. W programie także Dawid Godziek opowiadał o zadowach X Games, które w tym roku odbywają się w Minneapolis. Godziek będzie jedynym zawodnikiem z Europy startującym w tej rywalizacji.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna DołęgowskaMateusz Fusiarz

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 15.07.2018

Godzina emisji: 11.09

kd/jp

Czytaj także

Emil Juszczak: w Maladze tor był szybki i skakalny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 12:57
Emil Juszczak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Super Enduro Juniorów. Pokonał 5 niełatwych rund, tę w Maladze wspomina najlepiej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bike Town Przemyśl. O majówce na dwóch kółkach!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 14:12
Dwa dni niesamowitych wydarzeń, które kręcą się wokół dwóch kółek. 5 i 6 maja w Przemyślu odbędzie się kolejna odsłona Bike Town Przemyśl. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Krajewski: cieszę się, że jest nowe pokolenie rajderów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 13:50
Na Bike Town Przemyśl Piotr Krajewski zajął dwa pierwsze miejsca, jedno drugie. O swoich rowerowych wyczynach opowiada dość skromnie. - Tego dnia dopisało mi szczęscie, ale też wywaliłem się w jednej z konkurencji, wiec mogło być lepiej - mówi w Czwórce
rozwiń zwiń