Bezpieczeństwo zimą w górach. Jak o nie zadbać?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 10:58
W niedzielne przedpołudnie porozmawiamy z ratownikami górskimi, którzy podpowiedzą, jak zadbać o bezpiezeństwo podczas zimowych górskich wypraw. 
Pasjonaci gór na trekking wybierają się też zimą
Pasjonaci gór na trekking wybierają się też zimąFoto: Shutterstock/AlexMaster

W pierwszej części programu "Co was kręci" zajrzymy na Krakowski Festiwal Górski. To wydarzenie pod patronatem Czwórki

Impreza odbyła się w tradycyjnej formule w weekend 4-5 grudnia, jednak równocześnie przez cały miesiąc - do 31 grudnia, dostępna będzie platforma online. W ramach Festiwalu odbywają się pokazy filmów, prelekcje zaproszonych gości oraz warsztaty szkoleniowe z różnych obszarów górskiej aktywności. W tym roku na KFG powrócił również kiermasz sprzętu - dzięki przestrzennym wnętrzom Centrum Kongresowego większy niż kiedykolwiek. W programie będziemy wspominać to wydarzenie, ale także spotkamy się z młodymi ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, by porozmawiać o tym, co ważne jest w ratownictwie i co sami możemy zrobić dla bezpieczeństwa w górach.

Spotkamy się także z Aleksandrą Mirosław. To utytułowana polska sprinterka. Do niej należy aktualny rekord świata, ustanowiony w tym roku podczas igrzysk olimpijskich w Tokio - pobiegła w fenomenalnym czasie: 6.84. W kombinacji, czyli trójboju, zajęła w Japonii 4. miejsce.  Na Krakowskim Festiwalu Górskim Aleksandra Mirosław pojawiła się wraz z mężem, który jest jednocześnie jej trenerem.

W programie przeniesiemy się także do Abu Zabi. Tam odbędą się Grand Prix Formuły 1. Lewis Hamilton zrównał się w liczbie punktów z Maxem Verstappenem w klasyfikacji generalnej - obaj mają po 369,5 pkt. Zatem wyścig 12 grudnia będzie decydujący. Kto zostanie mistrzem świata?

Powrócimy także do łodzi na Superenduro Łódź. I zaprosimy na rozmowy z zawodnikami i podsumowanie wydarzenia.

Czytaj także:

***

Na audycję Co Was Kręci zapraszamy w niedzielę (12.12) po godz. 11.05. Program poprowadzi Hanna Dołęgowska. 

 kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka góry zima

Czytaj także

Stuptuty, termos, raczki i rękawiczki. Trekking zimą. Jak się przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 09:04
 - Turystystyka zimowa znacznie różni się od tej letniej. Warto zaopatrzyć się w sprzęt, który przyda się każdemu turyście, nie tylko profesjonalnym wwspinaczom - podkreślała Natalia Tomasiak, miłośniczka gór i autorka książki "Babskie góry. Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower".
rozwiń zwiń