Strzał w dziesiątkę

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 17:26
Każdy może do nas dołączyć, ale nie każdy może z nami zostać – cytowali marszałka Piłsudskiego przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 1313 w audycji "Co Was kręci?".
Audio

Pomagają wojsku i ludności cywilnej. Jak podkreślają, najważniejsza jest dla nich Ojczyzna. Dla Kuby Radeckiego i Tomka Śliwińskiego z Jednostki Strzeleckiej 1313 działającej przy Akademii Obrony Narodowej, służba to realizacja swoich pasji.

–  Jednostka jest stosunkowo młoda, ponieważ powstała z inicjatywy typowo studenckiej, przy wsparciu mentorskim płk rez. prof. AON dr hab. Józefa Marczaka – wyjaśnia Kuba Radecki.

Członkowie "Strzelca" bardzo poważnie podchodzą do swojej działalności. Często wystarczy jeden telefon i ruszają do akcji.

– Wtedy jesteśmy przydzielani do konkretnych jednostek ratowniczo-gaśniczych, tak jak było w przypadku ostatnich powodzi, czy do konkretnych jednostek wojskowych, gdzie możemy służyć pomocą – mówi Tomek Śliwiński.

W jednostce działają również dziewczyny, a kiedy jest taka potrzeba, ramię w ramię z kolegami są wsparciem dla armii.

Po przeszkoleniu stanowimy jedną z najlepszych rezerw kadrowych dla Wojska Polskiego, niemniej w przypadku wybuchu jakiegokolwiek konfliktu, podlegamy cały czas Komendzie Głównej Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej – dodaje Kuba.

Nie każdy jednak może należeć do "Strzelców". Trzeba mieć ukończone minimum 16 lat (wymagana zgoda opiekuna), być niekaranym i – jak podkreślają goście Czwórki – mieć kręgosłup moralny.

Więcej na temat szkolenia strzeleckiego, a także selekcji do jednostki dowiecie się z fragmentu audycji "Co Was kręci?", której fragment znajdziecie w ramce z prawej strony.

KaW

Zobacz więcej na temat: strzelectwo Kuba POLSKA kawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuczny podział na zawody męskie i damskie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 18:24
Kobieta operatorem wózka widłowego, a mężczyzna położnym? W dzisiejszych czasach jest to normalne – uważa trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nietypowe szkolenia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 16:12
Każde szkolenie się konstruuje tak, by można było je sprzedać. O szkoleniach, nawet tych najbardziej absurdalnych i o ich działaniu opowiedział w "Na Cztery Ręce" Tomasz Łysakowski - psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golęczewo: powstaje szkoła nauki jazdy dla czołgistów-amatorów

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 00:13
Miłośnikom załogi czołgu Rudy 102 pomogą spełnić marzenia z dzieciństwa. W Golęczewie koło Poznania powstaje unikatowy ośrodek szkoleniowy.
rozwiń zwiń