Unia Niezwykłych Projektów w Muzeum Przyrody w Drozdowie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 08:00
W oparciu o środki unijne wybudowano tu niezwykłą ścieżkę "Ostoja Drozdowska". Jest to przyrodnicza ścieżka edukacyjna, która prezentuje nadrzeczny łęk wierzbowo-topolowy.
Audio

Trasa ścieżki została wytyczona  w tzw.  dzikiej części dworsko-parkowego, gdzie wykształcił się biotop nadrzecznego łęgu, będący siedliskiem licznych gatunków owadów, grzybów, mchów i porostów. Z myślą o zwiedzających park muzealny zaaranżowano również miejsce na ogniska.

Zbudowana została zadaszona wiata z miejscem na palenisko,  ławkami i stołami. Turyści, którzy chcą pobyć na terenie muzeum nieco dłużej mogą skorzystać z wszelkich udogodnień. Ścieżka ma długość 170 metrów, została zbudowana z drewna  modrzewiowego czyli gatunku drewna, które było stosowane do budowy domów, dworów. 

Została wyposażona w szereg urządzeń umożliwiających zwiedzanie osobom z dysfunkcjami  ruchu i wzroku. Posiada szereg rozwiązań, które dzieciom umożliwią poznawanie przyrody  poprzez zabawę. Są to puzzle, klocki, roślinki, które można dotykać i wąchać.

Dowiedz się więcej o wyjątkowym Muzeum Przyrody w Drozdowie, słuchając nagrania ze studia Czwórki.

Zobacz więcej na temat: dzieci
Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów na ulicach Warszawskich

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 20:00
I w Rzeszowie i w Ostrołęce istnieje ulica Warszawska. Na każdej z nich znajdują się miejsca niezwykłe - Muzeum Mleczarstwa i mauzoleum żołnierzy poległych pod Ostrołęką w 1831 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów: Wilanów w trójwymiarze

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 23:00
Utworzenie w Muzeum Wilanowskim "pracowni 3D” i digitalizacja 3D wybranej kolekcji zbiorów wilanowskich było przewodnim temat najbliższego "Co Was kręci".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów w Mszczonowie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 08:00
Niewiele osób przjeżdżających przez to niewielkie mazowieckie miasteczko, leżące na skrzyżowaniu wielkich komunikacyjnych szlaków, wie, że można tu zażyć wspaniałej kąpieli.
rozwiń zwiń