Unia Niezwykłych Projektów w Sanoku

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 11:30
Niedzielne "Co Was kręci" gości w Galerii Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Historycznym w Sanoku - zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca razem z nami!
Audio

Muzeum zostało wyremontowane dzięki Funduszom Europejskim w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego. Muzeum Historyczne w Sanoku usytuowane jest w średniowiecznym Zamku Królewskim, na którym bywali m.in. królowie Kazimierz Wielki i Władysław Jagiełło. W roku 1915 po inwazji rosyjskiej, zostało rozebrane południowe skrzydło zamku. Odbudowano je dzięki projektowi dofinansowanemu z RPO, a przestrzeń zagospodarowano dla powiększających się zbiorów muzealnych, zwłaszcza galerii Zdzisława Beksińskiego.  Nowe skrzydło zamku składa się z 5 kondygnacji – 1 podziemnej i 4 nadziemnych.

Zdzisław Beksiński to jeden z najsłynniejszych współczesnych polskich malarzy, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się grafiką komputerową. Urodził się w Sanoku, jego pradziadek był założycielem fabryki autobusów Autosan. Twórca zginął tragicznie w 2005 r. Cały dorobek artystyczny Beksiński zapisał w testamencie Muzeum Historycznemu w Sanoku.

O tym co już zrobiono i co przed nami w Unii Niezwykłych Projektów - zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji "Co Was kręci".

Zobacz więcej na temat: fundusze europejskie muzeum

Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów w Muzeum Śląskim

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 13:00
Dawny teren kopalni "Katowice" poszedł pod nóż. Nad operacją czuwa sztab architektów, zespół kuratorów i organizatorów imprez. Efekty ich prac poznamy w przyszłym roku, ale już dziś wiemy jak okazale będzie wyglądać nowa siedziba Muzeum Śląskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów w koszarach

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 20:00
Niedzielne "Co Was kręci" wybrało się do Ostródy - zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca razem z nami!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Niezwykłych Projektów w Drozdowie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 17:00
Niedzielne "Co Was kręci" wybrało się do Drozdowa - zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca razem z nami!
rozwiń zwiń