Amelia Bródka pojedzie na igrzyska za rok?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 13:20
W połowie marca Amelia Bródka, polska skeateboarderka mieszkająca w Stanach, miała ogromne szanse na kwalifikację do igrzysk w Tokio. Imprezę przeniesiono na przyszły rok. Jak zmienia to sytuację Amelii? 
Audio
  • Amelia Bródka, skateboarderka, opowiada o swojej sytuacji po przełożeniu igrzysk w Tokio (Co Was kręci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/pexels

- To była ciekawa sytuacja, gdyby igrzyska odbyły się tego lata i już nie było więcej zawodów kwalifikacyjnych, to byłabym zakwalifikowana - mówi skeateboarderka. - Igrzyska jednak przełożono na następny roku i nie wiadomo czy się zakwalifikuję. Będzie więcej zawodów. Z drugiej strony bardzo się cieszę, że mam szansę jeździć na desce dłuższy czas. Dalej mogę się skupić na deskorolce, to moja pasja. Nie chciałabym żeby wszytko się skończyło po tym lecie - dodaje. 

Amelia Bródka podkreśla, że sytuacja nie jest zła, bo szanse na kwalifikacje dalej są, ona może dalej brać udział w zawodach. - Ciesze się, że teraz mam czas, że mogę opracować triki na resztę sezonu. Ja bym zwariowała bez deskorolki. Cieszę się, że w naszym ogródku mamy minirampę i mniejsze rampy, bardziej zabawki, ale mogę jeździć - mówi. 

Każdy dzień izolacji Amelia spędza inaczej, choć w większości w ogródku na ramie. - Martwię się o rodziców, brata, próbuję nie myśleć - zdradza.- Zaangażowała się w pomoc zbierania pieniędzy ofiarom przemocy domowej - dodaje. 

Skeateboarderka jest współorganizatorką imprezy Exposure Skate, która zwykle odbywa się w październiku. Pandemia i ten festiwal postawiła pod znakiem zapytania. Amelia jednak podkreśla, że mają jeszcze czas na podjęcie ostatecznej decyzji. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Amelia Bródka (skeateboarderka)

Data emisji: 03.05.2020

Godzina emisji: 11.39

pj

Czytaj także

Tadek "Taddy" Błażusiak. Milczy o nim Polska, wielbi go świat

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 15:50
W jednym z serwisów VOD pojawił się dokument, który powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy gdy słyszą "111" to myślą o gościu, który robi na motocyklu takie rzeczy, że tysiące ludzi zdzierają sobie dla niego gardła. TB111 - to Taddy - Tadeusz Błażusiak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szymon Godziek: mimo izolacji cały czas mam energię do działania     

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 11:36
Niecałe dwa miesiące temu Szymon Godziek mówił w Czwórce, że nie odkłada roweru, wciąż jeździ i przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Teraz sytuacja się zmieniła, ale jak przekonuje dziś rider w Czwórce, trening trwa, a on sam ma poważne plany i nadzieje, że sezon jednak się odbędzie.
rozwiń zwiń