Łukasz Lewandowski: wszędzie jest toksycznie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2011 07:00
Na ciekawą rozmowę o życiu i sztuce do studia Czwórki przybył aktor Łukasz Lewandowski.
Audio

Można rzucić Teatr Narodowy, żeby nie ulec schematom, żeby kroczyć dalej w zgodzie ze sobą? Można także "zawrócić" w głowie Tadeuszowi Słobodziankowi? Można wygłosić referat i oburzyć wielkich teoretyków teatru? Można… a po tym wszystkim można zagrać w dwóch znakomitych spektaklach Agnieszki Glińskiej, pokazać warsztat aktorski i zostawić widza w kompletnym osłupieniu? Można… w studiu Czwórki gość - aktor Łukasz Lewandowski. Rozmawiamy o iluzjach w życiu i sztuce… i o tym jak smutny jest zawód jest aktora.

- Toksyczne środowisko jest wszędzie, wszyscy go doświadczają – mówi Lewandowski.– Odejście z Teatru Narodowego było moją własną, przemyślaną decyzją. Aktor wyjaśnia, że tak potoczyło się jego prywatne życie. – Zawodowo, obiektywnie było bardzo dobrze. Bardzo lubię podejmować decyzje, i takiej decyzji właśnie potrzebowałem. Dla siebie samego, by parę rzeczy sobie poukładać – mówi w Czwórce.

Więcej o trudnym zawodzie aktora w dźwięku całej audycji.
---

Łukasz Lewandowski to polski aktor teatralny, telewizyjny, radiowy i filmowy, wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie. Zadebiutował w sztuce Stanisława Wyspiańskiego "Noc listopadowa", a w 1998 roku po raz pierwszy trafił na szklany ekran w telewizyjnej adaptacji powieści Edmunda Niziurskiego "Sposób na Alcybiadesa". Jego głos możecie usłyszeć również w dubbingu wielu sławnych produkcji, jak m.in. "Władca pierścieni" (Frodo Baggins) lub "Harry Potter" (Zgredek).

MK/KaW/pg

Czytaj także

Jakub Gierszał, "aktor niepokojący", który czyta newsy przy śniadaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 22:00
Polski James Dean, tak mawiają o nim ci, którzy widzieli "Salę samobójców". Przypinają mu łatkę, szufladkują. O tym, jak to jest mieć 23 lata i szukać swojego miejsca w panteonie gwiazd polskiego kina Jakub Gierszał opowiada w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cezary Żak: Wolę występować przed kamerą niż na scenie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2011 16:04
– Chwilowo przeżywam kryzys związany z grą w teatrze – zdradza aktor. Jak tłumaczy, ogrom pracy, który należy włożyć w przygotowanie do spektaklu najczęściej nie jest wymierny z sukcesem przedstawienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agata Buzek: Chciałabym lepić garnki na Mazurach

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 17:40
Gościem "Kontrkultury" w Czwórce jest Agata Buzek, która opowiada o aktorstwie, o trudnych decyzjach i o tym co jest dla niej najważniejsze w życiu.
rozwiń zwiń