Polskie Radio
Section05
harry potter

J.K. Rowling na cenzurowanym za poglądy. Usunięto ją z muzeum poświęconego Harry'emu Potterowi

Muzeum Popkultury w Seattle podjęło decyzję o usunięciu autorki serii książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze z działu poświęconego uniwersum stworzonemu przez J.K. Rowling. Poglądy pisarki zostały przez muzeum określone jako "kontrowersyjne i podziałowe", a zarzuty wobec Rowling obejmują "transfobię, krytykę wyglądu" oraz "opieranie się na stereotypach rasowych w procesie tworzenia powieści".
Zobacz więcej na temat:  harry potter książki LGBT muzeum ŚWIAT Ameryka

Katarzyna Stoparczyk: Robbie Coltrane był autorytetem nie tylko na planie filmowym

– Trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie: po co tu jesteśmy, czym się mamy zajmować? Odszedł człowiek, który dał temu światu tyle blasku, dobra, nadziei i miłości – mówiła w Trójce Katarzyna Stoparczyk, wspominając zmarłego niedawno aktora Robbiego Coltrane'a, odtwórcę postaci Hagrida w serii filmów o Harrym Potterze.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler aktor aktorstwo harry potter Katarzyna Stoparczyk STYL ŻYCIA

J.K. Rowling dostaje groźby po słowach o dwóch płciach. "Mogłabym nimi pokryć cały dom"

Autorka cyklu powieści o Harrym Potterze, J.K. Rowling poinformowała, że otrzymała lawinę wiadomości z groźbami śmierci. Pisarka zauważyła na Twitterze, że adres jej rodzinnego domu w Edynburgu został w ostatni piątek upubliczniony w serwisie przez trzech aktywistów. Zamieścili oni zdjęcia, na których ten był dobrze widoczny.
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA KULTURA ŚWIAT Wielka Brytania harry potter