Krzysztof Kowalewski: Nie wyobrażam sobie życia bez teatru

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 13:30
Znanego i lubianego aktora zobaczyć możemy w filmach, serialach i… reklamach. Do tych ostatnich ma stosunek czysto użytkowy. Ale to teatr jest jego pierwszą i największą miłością.
Audio

- Moją pierwszą sztuką i dużą rolą był "Krawiec". Przedstawienie reżyserował dyrektor Erwin Axer, zostałem obsadzony w roli bandziora Onufrego. Ekscelencję miał grać Mietek Czechowicz, ale bardziej podobał mu się ten Onufry. Ponieważ był to aktor uznany i ze stażem, pewnego wieczoru dyrektor powiedział mi, że ja zagram Krawca, bo inaczej Czechowicz nie będzie w ogóle grał – wspomina Krzysztof Kowalewski. – Rola Ekscelencji była o wiele bardziej złożona i wymagała więcej wysiłku. Przez to więcej się nauczyłem – podkreśla.

Jak opowiada aktor, w pracy w teatrze bardzo ważna jest atmosfera. – Tam gdzie jest sympatia po stronie ludzi, z którymi się pracuje, pracuje się łatwiej i przyjemniej. Zostają fajne wspomnienia. Mam też wrażenie, że efekty są lepsze niż wtedy, gdy na drodze zawodowej spotyka się kogoś z kim, w sposób niezawiniony trzeba walczyć, choćby dlatego, że ludzie mają różne charaktery – mówi w Czwórce Kowalewski.

Mimo współpracy z wieloma osobami, z którymi jest zaprzyjaźniony, aktor  przyznaje, że pracując nad rolą, naturalnie pojawiają się chwile zwątpienia. – To niezmienny punkt programu. Zawsze jeżeli przystępuje się do jakiegoś zdania, szczególnie dużego, w jakimś momencie dochodzi do zmęczenia i zwątpienia. To pytanie, czy dobrze gram, jest stałe – mówi.

Więcej o pracy w teatrze, trudnych rolach w komediach i farsach dowiedzieć się można oglądając wideo i słuchając całej audycji.

pg

Czytaj także

"Jeżeli ktoś za bardzo fika, to nie pofika długo"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 16:00
Gościem Czwórki jest aktorka Agnieszka Michalska, z którą rozmawiamy o aktorstwie, relacji życie – teatr i tym jak w sztuce teatralnej pokazać można świat korporacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Machalica: Chłonę poezję Osieckiej, Przybory i Kofty

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 07:50
Mówi, że jest idealistą z wyboru. W Czwórce opowiada o swojej miłości do poezji i ulubionych sztukach teatralnych. Na spotkanie z aktorem zaprasza Magdalena Kasperowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Stelmaszyk: Nie chcę oszukiwać widza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:50
Popularny aktor opowiadał w Czwórce m.in., dlaczego nie lubi samouwielbienia u reżyserów oraz jaką misję stara się swoją różnorodną grą aktorską spełnić.
rozwiń zwiń