"Jeżeli ktoś za bardzo fika, to nie pofika długo"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 16:00
Gościem Czwórki jest aktorka Agnieszka Michalska, z którą rozmawiamy o aktorstwie, relacji życie – teatr i tym jak w sztuce teatralnej pokazać można świat korporacji.
Audio

Spektakl "Kontrakt" w warszawskim Teatrze Polonia, to nowe przedstawienie, w którym zobaczyć możemy Agnieszkę Michalską. Gra w nim twardą bizneswoman w dużej firmie. Sukces, kariera, relacje z innymi - to tematy pokazane w sztuce.

- W aktorstwie ważne jest z jakim bagażem wchodzi się w życie, co nas "obiło" i jacy jesteśmy. Jeżeli spotykamy się z szybką popularnością, wiadomo, że to trochę psuje. Ale czas wszystko skonfrontuje. Nic nie trwa wiecznie – podkreśla aktorka. – Jeżeli ktoś za bardzo fika, to nie pofika długo. W życiu potrzebna jest pokora – dodaje Michalska.

- W każdym z aktorów jest potrzeba dobrego realizowania zadań, jakie stawia teatr. To wyzwania – mówi Michalska. - Fantastyczny jest czas prób, zanim spotkamy się z widzem. Spektakl jest tworzony między nami, aktorami a reżyserem – to prawdziwy czas kreatywności – opowiada aktorka.

Spotkanie z widzem jest chwilą sprawdzenia, jak owocne były próby. Ta ocena, jak podkreśla gość Czwórki, może być różna. – Tworzącym spektakl może wydawać się, że jest dobrze, widzom się podoba, krytykom nie. Konfrontacje mogą być bardzo różne. Nie chodzi jednak o to, by zawsze podobać się widzowi. W mojej nowej roli czuję, jak widownia mnie nie lubi. Początkowo mnie to spinało, teraz wzmacnia – mówi Michalska.

Dla Agnieszki Michalskiej ważnym elementem gry w teatrze jest prawda i wiarygodność postaci, w którą się wciela. - Oczywiście istnieją różne spektakle, teatry i formy, ale łatwiej zidentyfikować się z postacią, która jest wiarygodna.

Więcej dowiedzieć się można słuchając całej rozmowy z Agnieszką Michalską.

pg

Czytaj także

Męska odpowiedź na "Monologi waginy"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 09:00
W spektaklu "Dialogi penisa" mężczyzna stoi na świeczniku ze swoją duchowością, cielesnością, naturą, odarty ze wszystkiego – mówi aktor Jakub Wons.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Dyjak: roztrwoniłem swoje szczęście

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 09:00
Jak zawsze szczery do bólu Marek Dyjak opowiedział w Czwórce o swoim dzieciństwie, samotności, nieudanej miłości do kobiety i zamiłowaniu do wędkarstwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie ma sztuki bez kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 12:46
No Women No Art to inicjatywa promująca kobiety w sztuce i w kulturze. Zrodziła się z potrzeby nadania rozgłosu wartościowym osiągnięciom współczesnych artystek oraz przypomnienia dzieł artystek minionych dekad.
rozwiń zwiń