Rozenek i Szolc: po "Żywych trupach" przyszedł czas na "Conana" i "Thorgala"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 17:41
Jacek Rozenek i Michał Szolc, współpracujący przy produkcji adaptacji dźwiękowych kultowego komiksu "The Walking Dead", czyli "Żywe trupy" Roberta Kirkmana, już przygotowują kolejne projekty. - Teraz czas na słuchowiska na podstawie "Conana Barbarzyńcy" i "Thorgala" - zapowiada Szolc.
Audio
  • Jacek Rozenek i Michał Szolc o słuchowisku "Żywe trupy" i kolejnych projektach (Czwórka/Kontrkultura)
Jacek Rozenek, aktor
Jacek Rozenek, aktorFoto: PAP/Stach Leszczyński

Zdaniem Jacka Rozenka, aktora, który w "Żywych trupach" gra jedną z głównych ról, słuchowiska to doskonała i bardzo ciekawa forma przekazywania odbiorcom historii. - Bo opowiadaną rzeczywistość można sobie uzupełnić o własną wyobraźnię - mówi gość Czwórki. - W kinie wszystko mamy podane na tacy, a radio wciąż pozostawia ogromną przestrzeń, by to, co słyszymy, można było sobie także wyobrazić. To szalenie satysfakcjonujące i emocjonujące.

Zwłaszcza, że jak przyznaje Szolc, czasy się zmieniają, a postęp technologiczny jest ogromny. - Ta technologia "wychodzi na przeciw" ludziom, którzy mają mnóstwo obowiązków i ciężko im znaleźć chwilę, by w skupieniu usiąść przed radioodbiornikiem o określonej godzinie - mówi Szolc. - Słuchowiska można słuchać choćby korzystając z odpowiednich aplikacji na smart fonach, na przykład podczas biegania, albo w czasie podróży metrem do pracy.

Słuchowisko "Żywe trupy" zostało wydane także na płytach, opatrzonych informacją, że przeznaczone jest dla osób dorosłych. - To moja producencka decyzja - mówi Szolz. - Druga część słuchowiska posunięta jest nieco dalej niż pierwsza, jeśli chodzi o brutalność, czy przekleństwa. Jest też więcej seksu. Wolałem więc uprzedzić rodziców młodszych słuchaczy, by nikt nie był tym zaskoczony.

Słuchowisko cieszy się ogromną popularnością, a jego twórcy planują już dwa kolejne projekty.  - I chcemy podążać "ściegiem komiksowym", który bardzo nam się spodobał - przyznają goście "Kontrkultury". - Zaczynamy więc produkcję słuchowiska na podstawie komiksu "Conan Barbarzyńca", a także adaptację dźwiękową "Thorgala", czyli najpopularniejszej serii komiksowej w Europie.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka komiks słuchowisko

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia - uchylamy drzwi do świata wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 14:10
Czujesz, że masz potencjał, żeby napisać scenariusz i marzy ci się własna produkcja radiowa? Weź udział w naszym konkursie i stwórz multimedialne widowisko na miarę XXI wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anne Goscinny ma tego samego ojca co Lucky Luke, Mikołajek oraz Asterix i Obelix

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 18:00
- Dla mnie ojciec to człowiek, który sprawił, że cała ziemia się śmiała. Jego nazwisko to synonim uśmiechu - mówi Anne Goscinny, córka znanego rysownika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Album" to pomnik wystawiony Trustowi. A w nim 25 lat pracy twórczej artysty

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:00
368 stron wielkiego talentu. Taką imponującą objętość ma "Album", czyli największa jak dotąd monografia polskiego twórcy komiksów - Przemka 'Trusta' Truścińskiego.
rozwiń zwiń