The Avalanches - ekskluzywny wywiad w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 14:21
Kultowa australijska grupa The Avalanches powraca z kolejnym albumen "Whiteflower". Z liderem Robbiem Chaterem rozmawiał Marcin "Harper" Hubert.
Audio
  • Robbie Chater z The Avalanches opowiada o albumie "Whiteflower" i muzyce grupy (Funkadelia/Czwórka)
Lider grupy Robbie Chater opowiadał o płycie Witeflower, ale także zdradził, jak powstają utwory grupy
Lider grupy Robbie Chater opowiadał o płycie "Witeflower", ale także zdradził, jak powstają utwory grupyFoto: Steve Gullick/mat. pras.

W rozmowie z Harperem Chater opowiadał m.in. o pierwszym wydawnictwie grupy, czyli EP-ce "EL Producto" i mówił, co zmieniło się w brzmieniu The Avalanches od tamtego czasu. Tłumaczył także, jak muzyka zespołu ewoluowała podczas nagrywania krążka długogrającego "Since I Left You". - "Since I Left You", szczególnie w środkowej części, opiera się na groovie. Ma zwarte tempo i ten groove popycha muzykę do przodu, nadaje jej rozpędu i impetu. Teraz postanowiliśmy trochę poeksperymentować, odjąć ten groove, stworzyć wolniejsze, bardziej rozmarzone nagrania, zastanawiając się przy tym, czy uda nam sie utrzymać uwagę słuchacza przez całą płytę - mówił lider The Avalanches.

Album "Whiteflower" jest "Płytą tygodnia" Czwórki. Dowiedz się więcej <<<

W rozmowie z Harperem Robbie Chater opowiadał także o tym, jak powstają numery the Avalanches, ale mówił też o artystach, którzy gościnnie wystąpili na krążku "Whiteflower". Zdradził również, ile utworów, które napisali muzycy, w ogóle nie trafiło na płytę i dlaczego tak się stało…

Zobacz treść całego wywiadu: BLOG MUZYCZNY CZWÓRKI <<<

***

Tytuł audycji: Funkadelia

Prowadzi: Marcin "Harper" Hubert

Gość: Robbie Chater (The Avalanches)

Data emisji: 31.07.2016

Godzina emisji: 16.10

kd/mg

Zobacz więcej na temat: Czwórka funk Harper MUZYKA

Czytaj także

Światowy Dzień Imprezy - zagrali najlepsi DJ-e

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 14:30
Z okazji Światowego Dnia Imprezy Czwórka przygotowała festiwal muzyki tanecznej. W niedzielę (12 lipca) naszą antenę od rana do późnej nocy opanowali znani DJ-e.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sidney Polak: artystą się bywa, muzykiem jest się całe życie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 13:17
"Otwieram wino ze swoją dziewczyną" to jego mega hit. Dziś Sidney Polak pracuje nad kolejną, trzecią już płytą, ale pomaga także młodym zespołom zaistnieć na rynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne podsumowanie roku 2015 według dziennikarzy Czwórki!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 13:00
To już mała tradycja: z kończącym się rokiem czwórkowi dziennikarze muzyczni m.in. Tomek Rawski, Bartek Koziczyński, Maken, Mateusz Tomaszuk, Novika, czy Piotr Truszkowski wymienili ulubione wydawnictwa mijających dwunastu miesięcy. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie krążki przykuły ich uwagę, zapraszamy do lektury :)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audioriver 2016. Muzyczne święto w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 13:35
11. edycja Audioriver ściągnęła do Płocka tłumy fanów z Polski i zagranicy. W ciągu dnia odbywają się targi muzyczne i kino festiwalowe, a wieczorem koncerty największych gwiazd muzyki elektronicznej, m.in. Crystal Castles, DJ Shadow, C2C, Black Sun Empire, Richie Hawtin oraz Sigma live.
rozwiń zwiń