Dużo lepiej bez didżeja

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 16:47
- Granie z zespołem jest fantastyczne, zawsze inaczej - mówił w Czwórce znany śląski raper, AbradAb.
Audio
AbradAb
AbradAbFoto: abradab.pl

– Granie przez kilka lat jedynie z didżejem zaczynało mnie już nudzić. To za każdym razem to samo – wyznaje Marcin Marten, czyli AbradAb. O wydanej niedawno płycie "Abradabing" oraz o występach z żywym zespołem artysta mówił w "Funkadelii".

– Od 4 lat gramy w rozbudowanym składzie. Z zespołem jest fantastycznie, zawsze inaczej. To zupełnie inne doświadczenie, zupełnie inna muzyka. Każdy członek zespołu przeżywa koncert w inny sposób, każdy daje wiele od siebie – cieszy się raper. Jak przyznaje, wiele kompozycji trzeba było zmodyfikować, aby na koncertach mógł je wykonywać żywy zespół. – Pozwalamy sobie na odrobinę improwizacji czy zmian. W podstawowym składzie zespołu nie ma didżeja – podkreśla Abradab.

Gość "Funkadelii" przyznaje, że odkąd w sieci pojawiły się pliki mp3, sprzedaż płyt drastycznie spadła. Jednak – jak przekonuje – nadal warto wydawać muzykę na konwencjonalnych nośnikach. Choć fani ściągają muzykę z internetu, potem i tak kupują oryginalną płytę. W ten sposób mają możliwość wcześniejszego zapoznania się z zawartością albumu. – Wiedzą, że nie kupują kota w worku – mówi AbradAb. – Duża liczba fanów zrozumiała, że kupując płyty wspiera się artystów – ocenia.

Sam artysta w pierwszym tygodniu po ukazaniu się płyty "Abradabing" udostępniał ją w całości do darmowego odsłuchania w internecie. Mimo to album w tym czasie sprzedawał się w sklepach całkiem nieźle.

AbradAb to prawdziwy weteran rodzimej hiphopowej sceny. Współtworzył  legendarną formację Kaliber 44, a w mijającej dekadzie rozpoczął karierę solową. "Abradabing" to jego czwarty solowy album. Co dalej?  – Ja będę dalej robił to samo. To samo, to znaczy rap i hip-hop, swoją muzę. Choć mam nadzieję, że nie dokładnie to samo – zapewnia.

Kawałek "Mamy królów na banknotach" z nowego albumu znalazł się na wydanej przez Czwórkę składance "Polisz Pendrajw".

Aby wysłuchać rozmowy Harpera z AbradAbem wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

 

Am/ŁSz

Zobacz więcej na temat: MUZYKA internet boks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hiphopowy patriotyzm

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 12:46
– Hip-hop to muzyka dzielnic. Powstaje na ulicach i w bramach. Teksty hiphopowców wyrażają przywiązanie do tych "mikroojczyzn" – podkreśla Vienio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy playlisty Czwórki na pendrive'ie!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 13:01
Program 4 Polskiego Radia wydał "POLISZ PENDRAJW" – pierwszą w Polsce muzyczną składankę na pendrive'ie. Ekskluzywną kompilację można wygrać na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZIP Skład "Chleb powszedni" – reedycja

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 12:37
Wznowienie kultowego albumu ukaże się jeszcze w tym roku! Oprócz oryginalnych nagrań z roku 1999 na płycie nowy kawałek nagrany w październiku 2010.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Golden Train" Penguin Prison

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 10:47
Utwór promujący debiutancki album Penguin Prison już na playliście Czwórki!
rozwiń zwiń