"Pchełki" - eksperci od hop-siupu

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 18:00
Tworzą własny rodzaj muzyki, którą nazwali "hop-siup". Ich utwory są ściśle związane z rodzinnymi stronami artystów, Aleksandrowem Kujawskim. Mowa o zespole "Pchełki”, który po sześciu latach nieobecności na polskim rynku muzycznym wraca z nową płytą "Pan Hopsiup”.
Audio
  • Rozmowa z artystami z zespołu "Pchełki" (Czwórka/Folk Off)
Marta Rogalska podczas koncertu zespołu Pchełki
Marta Rogalska podczas koncertu zespołu "Pchełki"Foto: PAP/Archiwum/Tytus Żmijewski

Przez ostatnie lata artyści promowali swoją muzykę poza granicami Polski, a szczególnie w Danii. Tam członkowie zespołu "Pchełki" współpracowali z teatrem tańca Mute Comp Physical Theatre. Dla niego komponowali utwory i wykonywali je na żywo podczas spektakli. - Nagraliśmy nieoficjalną płytę z muzyką ze sztuki "Knock on Unpainted Wood". Album "Pan Hopsiup” zawiera nasze dzieła z tego spektaklu. Jednak prawdopodobnie nie będziemy ich grać na naszych koncertach - tłumaczy wokalistka, Marta Rogalska.

Czytaj także: Gooral: płyta "Better Place" nie jest niedoceniona<<<

Oczywiście, oprócz muzyki stworzonej dla duńskiego teatru, na nowej płycie znajdują się także piosenki, które są związane z miejscem pochodzenia gości Czwórki. Według Świstaka Rogalskiego istnieje bowiem takie zjawisko jak "energia miejsca”. - Zawsze to podkreślamy, kiedy mówimy o naszej muzyce, ponieważ jest ona bardzo powiązana z Aleksandrowem Kujawskim - wyjaśnia basista zespołu "Pchełki”. - Na przykład tytuł piosenki "Pekin” wziął się od tego, że Aleksandrów Kujawski przez mieszkańców okolicznych wiosek tak właśnie jest nazywany. A to z racji dużej ilości rowerów w naszym mieście - tłumaczy Świstak Rogalski.

Aby dowiedzieć się więcej o płycie "Pan Hopsiup" oraz planach na przyszłość artystów z zespołu "Pchełki", zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji "Folk Off".

bc/kd

Czytaj także

Muzycy z Sick Live są jak trójgłowy smok

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 15:00
Przyjaźnią się od lat i choć czasem się kłócą, zawsze dochodzą do porozumienia. Przyznają, że są jak rodzina, darząca się miłością i szacunkiem. Mowa o poznańskim zespole Sick Live.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Klimczyk: byłam muzycznym buntownikiem

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 11:30
Kasia Klimczyk, znana także jako "Lass", zyskała popularność dzięki pojawieniu się w jednym z telewizyjnych talent show. Wokalistka sama produkuje swoje utwory, pisze do nich teksty i komponuje je w sposób nieszablonowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agata Dziarmagowska marzy o duecie z Rihanną

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 10:00
Popularność przyniósł jej udział w znanych programach telewizyjnych typu talent show. Choć jest dopiero licealistką i niedawno ukazał się jej pierwszy teledysk, to już ma rzeszę wiernych fanów. Gościem "Poranka OnLine" była młoda wokalistka - Agata Dziarmagowska.
rozwiń zwiń