Cicha, Pałyga i Andruszczenko - czym nas zaskoczą?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 10:00
Karolina Cicha, Bart Pałyga i Oliwier Andruszczenko pojawili się w Czwórce, by opowiedzieć o swojej twórczości, zbliżających się płytach, ale także planach na dalszą przyszłość.
Audio
  • Karolina Cicha, Bart Pałyga, Oliwier Andruszczenko opowiadają o swojej twórczości (Folk Off/Czwórka)
Karolina Cicha
Karolina CichaFoto: Wikimedia Commons

Karolina Cicha, z wykształcenia doktor literaturoznawstwa na co dzień jest instrumentalistką, piosenkarką, kompozytorem, ale także aktorką. Bart Pałyga zaś to wiolonczelista, multiinstrumentalista, improwizator. Specjalizuje się w grze na kilkunastu instrumentach smyczkowych i etnicznych z całego świata. Oliwier Andruszczenko jest muzykiem sesyjnym, a na co dzień liderem BUM BUM ORKeSTAR. Na koncie ma także występy w większości sal koncertowych w Warszawie (Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego). W rozmowie z Maćkiem Szajkowskim muzycy opowiedzieli o swoich najnowszych wydawnictwach płytowych i planach na dalszą przyszłość.

W audycji "Folk Off" Maciej Szajkowski prezentuje co tydzień muzykę etniczną z Polski i świata. Bez granic, bez podziałów gatunkowych, społecznych, politycznych, religijnych - dźwięki Planety Ziemia i jej mieszkańców. Wszystkie kolory, zapachy i smaki muzyki świata zaklęte w jednym żywiole - eterze.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Gość: Karolina Cicha, Bart Pałyga, Oliwier Andruszczenko

Data emisji: 8.06.2016

Godzina emisji: 00.00

kd


Czytaj także

Tsigunz Fanfara Avantura - polski temperament i bałkańskie rytmy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 12:45
- Jeśli chodzi o korzenne fanfary, które tak odważnie łączy się z nowoczesnymi instrumentami, to rzeczywiście w Polsce jesteśmy pionierami - powiedział w Czwórce Piotr Mełech z zespołu Tsigunz Fanfara Avantura. "Tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy", jak sami o sobie mówią, wydali właśnie debiutancki album "Tsigunz Turbo Balkan Groove".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela ze Wsi Warszawa powraca ze starą płytą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 18:50
"Wiosna Ludu" - jeden z najważniejszych w dyskografii albumów Kapeli ze Wsi Warszawa doczekał się reedycji. Co znajdziemy na krążku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekt.Kolberg". Współczesne spojrzenie na folklor

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 15:00
Kukiełkowy Oskar w 8-minutowej suicie filmowej, płyta zagrana na suce biłgorajskiej i fideli płockiej - to elementy dwupłytowego, multimedialnego albumu "Projekt.Kolberg".
rozwiń zwiń