X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Adamiak: najkrótsza definicja jazzu to "czas"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 15:17
- Można powiedzieć, że w pewnym sensie jazz wywodzi się z muzyki etnicznej. Dzisiaj to się tak poważnie miesza, że żadne szufladkowanie nie ma sensu - mówił w rozmowie z Maciejem Szajkowskim Mariusz Adamiak, promotor i animator muzyki jazzowej w Polsce.     
Audio
  • Mariusz Adamiak o związkach muzyki etnicznej i jazzu oraz organizowanych przez niego festiwalach (Folk Off/Czwórka)
Mariusz Adamiak
Mariusz Adamiak Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Na Warsaw Summer Jazz Days świadomie zapraszam muzyków z pogranicza różnych kierunków muzycznych. Oczywiście dla ortodoksów to jest nie do przyjęcia - stwierdził Mariusz Adamiak w nawiązaniu do programowych i artystycznych wyborów festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, którego jest twórcą.

Mariusz Adamiak Kiedyś, w czasach PRL-u, Jazz Jamboree to był nasz jedyny kontakt z muzykami światowego formatu

W "Folk Offie" zaproszony gość opowiadał też o nowym obliczu legendarnego festiwalu Jazz Jamboree, nad którym przejął od tego roku kuratelę. - Festiwal ideologicznie się zmienił. Teraz to przede wszystkim spotkania młodych muzyków z mistrzami zza granicy - wyjaśniał. Wspominał także czasy legendarnego warszawskiego klubu Akwarium oraz przekonywał, że anegdot, które stamtąd się wywodzą starczyłoby na napisanie książki.

Która edycja Jazz Jamboree odbędzie się jesienią tego roku, jakiej publiczności Mariusz Adamiak na festiwalu się spodziewa oraz jakie gwiazdy jazzu na nim wystąpią? A jaki sensacyjny program zaproszony gość przygotował na rozpoczynający się 6 lipca Warsaw Summer Jazz Days? Tego dowiecie się słuchając nagrania całej audycji, w której Maciej Szajkowski i Mariusz Adamiak zaprezentowali też sporą dawkę etniczno-jazzowych utworów.

Zapraszamy też do wysłuchania drugiej godziny programu "Folk Off" z 21.06.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Mariusz Adamiak (Warsaw Sumer Jazz Days i Jazz Jamboree)

Data emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 00.00

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raphael Rogiński: dla mnie muzyka to jeden termin

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 11:00
Po północy w "Folk Offie" pojawił się Raphael Rogiński, wirtuoz gitary, improwizator, kompozytor, etnomuzykolog i animator kultury. Opowiadał nam nie tylko o drugiej już nominacji do Paszportu Polityki, ale także o tym, dlaczego projekty 2016 roku były dla niego powrotem do dzieciństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Planetarny folklor" Wacława Zimpla

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 14:10
Niezależność, jedna z artystycznych obsesji Wacława Zimpla, szybko stała się jego znakiem rozpoznawczym. W Czwórce klarnecista, kompozytor i jazzman opowiadał o zawiłościach muzyki hinduskiej oraz próbował przypomnieć sobie wszystkie formacje, z którymi grał.
rozwiń zwiń