Asia Pyrek z płytą "Efekt motyla". "Rozmawiam z moimi piosenkami"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 15:03
Asia Pyrek porzuciła wszystko i wyruszyła na Kubę, gdzie nagrała płytę z fantastycznymi muzykami, m.in. Afro-Cuban All Stars, w tym gronie znaleźli się ostatni żyjący muzyk z Buena Vista Social Club czy Urszula Dudziak. 
Audio
  • O swojej płycie "Efekt motyla" i podróży na Kubę opowiada Asia Pyrek (Folk Off/Czwórka)
Asia Pyrek
Asia PyrekFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka

kroke 1200.jpg
Kroke. Dźwiękowe medytacje i muzyka prosto z duszy >>>

Na Karaibach mówią o niej Juanita la Bruja, czyli Asia Czarodziejka, u Indian nazywana jest Many Color Woman, czyli Kobieta Wielu Kolorów, a kiedy śpiewa na Kubie - Mariposa, co oznacza "Motyl". - Człowiek, który na Kubie pomógł mi nagrać płytę, dowiedział się o mnie od tamtejszej czarownicy. Ona powiedziała, że "przybędzie kobieta kolorowa jak ptak". Sama zajmuję się transformacją życiową, pomagam ludziom w wybieraniu życiowej drogi, więc ten "Motyl" pojawił się symbolicznie - mówiła wokalistka w Czwórce.

Jak podkreślała w Czwórce, kiedy zależy nam na czymś, warto po to sięgnąć. Ale na Kubę trafiła z powodu... wakacji. - Tamtejsza muzyka po prostu mnie ruszyła. Całe życie byłam związana z muzyką i podczas swoich podróży słucham muzyki świata, więc duży skład z fortepianem, kontrabasem i dęciakami był spełnieniem marzeń - mówiła wokalistka w Czwórce.  

Muzyką, podróżami, coachingiem i podróżowaniem zajmuje się wiele lat. Jak podkreśla, przynależy do wielu miejsc i środowisk. Jak zdobyć się na odwagę, by spełniać "pozornie totalnie nierealne" marzenia, nie tylko zawodowe i czy każdy z nas może to zrobić? Jak to się stało, że Asia Pyrek znalazła się wraz z rodziną na Kubie i w jaki sposób udało jej się nagrać tam krążek z lokalnymi gwiazdami? 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której m.in. nagrania prosto od Mariposy.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Asia Pyrek (wokalistka, podróżniczka i fotografka, producentka filmów oraz mówczyni motywacyjna, współautorka kilku książek, "coach" szczęścia)

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 00:00

Czytaj także

Ethno Port - festiwal, który jest "wszędzie i bardzo blisko"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 12:00
Dziesięć lat istnienia Festiwalu Ethno Port Poznań to przede wszystkim okazja do świętowania, ale także do spojrzenia na historię imprezy, analizę jej dorobku i wypracowanej pozycji. Wśród wydarzeń z kręgu world music, jest to bezsprzecznie jedna z najważniejszych imprez w kraju. W Czwórce zagościli jej organizatorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madrugada i ich "Sombra". Między świtem a zmierzchem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 12:48
Madrugada oznacza po hiszpańsku świt, a tytuł ich debiutanckiego albumu to „cień”. Powstali w 2014 roku i od tego czasu sporo koncertują, dając słuchaczom niepowtarzalną muzyczną fuzję polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem.
rozwiń zwiń