"Conoce Mi Cuba" pokaże Ci prawdziwą Kubę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 10:50
Wbrew temu, co mówią synoptycy w naszym kraju zaświeci piękne słońce i zrobi się naprawdę gorąco. To wszystko za sprawą Reia Ceballo i jego autorskiego projektu "Conoce Mi Cuba - Poznaj Moją Kubę", który właśnie rusza w Polskę.
Audio
  • Widowisko "Conoce Mi Cuba" rusza w trasę koncertową (Folk Off/Czwórka)
Conoce Mi Cuba pokaże Ci prawdziwą Kubę
Foto: Glow Images/East News

W lutym w Fabryce Trzciny odbyła się premiera pierwszego musicalu o Kubie "Conoce Mi Cuba". W spektaklu udział biorą: 8-osobowa orkiestra, 5 wokalistów i 5 tancerzy. Każdy z zaproszonych artystów prezentuje swoją Kubę, Kolumbię, Meksyk i Peru.

 - Rozpoczynamy poważną trasę koncertową z tym projektem - mówi Basia Kwiecień. - Pierwszy koncert odbędzie się 7 kwietnia w Fabryce Trzciny w Warszawie, potem pojawimy się m. in. w Białymstoku i w Katowicach.

Twórcy przedstawienia obiecują, że gorące karaibskie rytmy wszystkich przeniosą do pięknej, barwnej i odległej Hawany.

 - To widowisko opiera się nie tylko na muzyce, ale też na prawdziwych historiach i prawdziwych emocjach: miłości i tęsknocie - opowiada Tony Matamoros. - W tym tkwi jego siła, że wszyscy uczestniczący w projekcie artyści na scenie zachowują się tak, jak na kubańskiej ulicy, albo w domu w Hawanie.

Więcej o musicalu oraz o planowanej trasie koncertowej dowiesz się słuchając nagrania z "Folk Offu", w którym gościli członkowie zespołu Reia Ceballo.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Kuba MUZYKA
Czytaj także

Power of Trinity: Ta płyta miała się nazywać "Luxtorpeda"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 11:00
- Wpadliśmy na pomysł, że tytułem nawiążemy do nazwy pociągu z lat 20., bo pasował on do rozpędzonych kawałków z tej płyty, ale Litza nas ubiegł - mówili w Czwórce muzycy łódzkiej formacji heavy reggae'owej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Pryzmats: Każdy z nas ma inne zajawki, ciężko dać się zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 16:00
Jeden z blogerów napisał o muzyce sekstetu z Żywca - rap jakiego w Polsce nie było. Trafnie! Czwórka objęła patronatem "Coś z niczego", debiutancką płytę grupy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

DJ Zariush: lubię szperać w winylach w poszukiwaniu starego disco

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 06:00
W audycji "BE4" zagrał DJ Zariush, który pomimo młodego wieku, muzyką i miksowaniem zajmuje się od pięciu lat.
rozwiń zwiń