Pokora - daje siłę czy czyni życiowym fajtłapą?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 12:24
Pokora to niezwykle cenna i rzadka cecha twierdzą psychologowie. Warto ją w sobie rozwijać i chronić, bo dobrze wpływa na nasze relacje i chroni nas przed stresem.
Audio
  • Do czego w życiu potrzebna jest nam pokora? (Nocne cz@tyCzwórka)
Ponieważ nie ma jednej definicji słowa pokora trudno jednoznacznie scharakteryzować tę życiową postawę
Ponieważ nie ma jednej definicji słowa "pokora" trudno jednoznacznie scharakteryzować tę życiową postawęFoto: Glow Images/East News

Im wyżej jesteśmy w hierarchii społecznej i zawodowej, tym bardziej powinniśmy być świadomi tego, czego jeszcze nie wiemy - tym większa powinna być nasza gotowość do uczenia się, tym więcej pokory. - Chodzi o to, żeby człowiek widział siebie jak najbardziej życzliwie i prawdziwie. Pokora to także umiejętność słuchanie tego, co mają do powiedzenia inni - przekonuje ks. Paweł Wojtas.

W audycji tłumaczymy, jak rozwijać pokorę i jej się uczyć, by nie przesadzić, w jakich momentach jest szczególnie potrzebna i jakie przynosi efekty oraz dlaczego jest dobrym sposobem na stres.

***

Tytuł audycji: Nocne Cz@ty

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: ks. Paweł Wojtas (naczelny kapelan więziennictwa, psycholog), Emilian Walenadzik (psycholog)

Data emisji: 18.04.2016

Godz. emisji: 00.00

kul/pj

Czytaj także

Chrzest dorosłych. Świadomy wybór życiowej drogi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 13:30
Od II wieku chrzest dorosłych katechumenów łączony był z Wielkanocą. Także współcześnie dorośli są chrzczeni w tym czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM 2016. Teraz Kraków - a jak było w Madrycie?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 15:21
W 2011 roku 1,5 miliona wiernych spotkało się z papieżem Benedyktem XVI w Madrycie. - Tam było czuć, że papież jest dla nas - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń