Kuba Giermaziak: ten sezon jest udany

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2011 18:31
Młody polski kierowca wyścigowy w przyszłym tygodniu startuje w wyjątkowych wyścigach w Abuzabi. W Czwórce opowiada o swoich osiągnięciach i planach.
Audio

Jakub Germaziak swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął w roku 2000 od kartingu, w którym ścigał się do roku 2006. To 5 lat temu osiągał swoje największe sukcesy - pierwsze miejsce w Pucharze Kategorii Narodowych oraz Pucharze Europy Wschodniej, a także drugie miejsce w Finale Światowym Rok Cup w Lonato. Dziś jest zawodnikiem Porsche Supercup.

- Ciężko pracowaliśmy przez cały pierwszy rok, w drugim roku ta praca była jeszcze cięższa, szczególnie przed sezonem. Wiedzieliśmy, że będziemy walczyli o podium, ale myślę, że tak dobrego wyniku sami się nie spodziewaliśmy – mówi Giermaziak. Dotychczas udało się mu cztery razy wywalczyć podium i dwa razy wygrać wyścig.

- Myślę, że sezon już w tej chwili można uznać za udany. Jakkolwiek by się nie działo w Abuzabi, ten sezon nie był sezonem straconym – podkreśla kierowca. – Od tego jak ten sezon się skończy będzie zależał rok 2012 – dodaje.

Więcej o wyścigach samochodowych, szybkich samochodach i planach dowiedzieć się można z całej rozmowy z Kubą Germaziakiem, którą przeprowadził Michał Stolfa.

pg

Czytaj także

Największy sukces polskiego kierowcy

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2011 14:00
Kuba Giermaziak z Verva Teamu zajął drugie miejsce w wyścigu serii Porsche Supercup na torze Nuerburgring.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny sukces Giermaziaka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2011 10:00
Jakub Giermaziak wygrał na torze Hungaroring w Budapeszcie wyścig z serii Porsche Supercup, siódmy z tej serii w tym sezonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak wywalczył pole position w Beligii

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2011 15:12
Kuba Giermaziak wywalczył pole position przed jutrzejszym wyścigiem Porsche Supercup na belgijskim torze Spa-Francorchamps.
rozwiń zwiń