Joanna Kulig: nie mogłam utożsamić się z prostytutką

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 13:57
Jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia opowiedziała w Czwórce o swojej brawurowej roli dziewczyny do wynajęcia we francuskojęzycznym filmie "Sponsoring".
Audio

Wyprodukowany w polsko francuskiej kooperacji nowy film Małgorzaty Szumowskiej opowiada historię Anny (w tej roli Juliette Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarki, piszącej artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie prostytuujące się dziewczyny - Charlotte oraz Alicję, graną właśnie przez Joannę Kulig.

- Alicja, jest bardzo odważna nie ma problemów z tym co robi, momentami role zaczynają się odwracać, i to ona przeprowadza wywiad z tą dziennikarką, jej pewność siebie deprymuje Annę – charakteryzowała swoją postać aktorka.

W rozmowie z Kubą Kuklą i Kasią Dydo Kulig zdradziła, iż różnice w podejściu do roli Alicji były źródłem nieustannych konfliktów pomiędzy nią, a znaną z wybuchowego temperamentu reżyserką.

- Małgorzata Szumowska jest osobą, która wymaga bardzo prawdziwych emocji, jak ich nie może uzyskać to się denerwuje i złości się. Tu była ta walka, bo ja musiałam zbudować sobie tę postać, żeby odciąć ją ode mnie, bo ja przecież nie jestem prostytutką, więc nie byłam w stanie się utożsamiać z postacią. Ja miałam wszystko wykreowane, a ona chciała, żeby dawać swoje emocje – opowiadała aktorka.

"Sponsoring" wejdzie do polskich kin 17 lutego, wcześniej 9 lutego otworzy sekcję "Panorama" na 62. Międzynarodowym Festiwalu w Berlinie. Więcej o kulisach powstania filmu, oraz współpracy Joanny Kulig z Juliette Binoche i Małgorzatą Szumowską dowiesz się słuchając dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Magdalena Popławska: aktorstwo jest dla mnie misją

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 17:00
Uhonorowana prestiżową nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego dla wybitnej indywidualności Magdalena Popławska opowiedziała w Czwórce o swojej drodze do zawodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kocica Hayek i Kot Banderas w kinach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 07:00
Na ekrany z przytupem wchodzi "Kot w butach" i właśnie z kocimi bohaterami - czyli Antoniem i Salmą - na konferencji prasowej spotkała się reporterka Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W aktorstwie nie chodzi o to, by dobrze wyglądać

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 08:10
Magdalena Kumorek przyznaje w Czwórce, że nie zagląda na fora internetowe, gdzie ludzie anonimowo wylewają wszystkie żale i frustracje, obrażając innych.
rozwiń zwiń