X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minielektrownie pojawią się w naszych ogródkach?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 17:57
Każdy z nas będzie mógł bez problemu zainstalować sobie "przydomową elektrownię" i korzystać z niej bez zbędnych formalności. Do tego mamy dostać dofinansowanie od państwa – to nowy projekt ustawy Ministerstwa Gospodarki.
Audio
  • Wszystko o przydomowych elektrowniach - materiał Katarzyny Węsierskiej
Minielektrownie pojawią się w naszych ogródkach?
Foto: Flickr/srv0

Ustawa o odnawialnych źródłach energii na razie jest w fazie projektu. Zanim trafi pod polskie strzechy ma więc jeszcze do pokonania długą drogę: cały proces legislacyjny. Chodzi o to, byśmy w naszych domach mogli instalować elektrownie, produkujące energię z odnawialnych źródeł. Do takich urządzeń dostawalibyśmy dofinansowanie.

– Projekt zakłada bardzo istotne wsparcie i nowe regulacje dedykowane do tzw. mikroinstalacji, czyli zespołów urządzeń, wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych, o mocy do 40 kilowatów – tłumaczy Janusz Pilitowski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki.

Jak na razie jednak prawo nie rozróżnia takich "mikroinstalacji" od instalacji umieszczonych na większych budynkach. Przeciętnemu obywatelowi ta ustawa ma ułatwić życie. – Minister gospodarki zakłada również istotne wsparcie na etapie eksploatacyjnym poprzez ustanowienie tzw. cen gwarantowanych dla wytwórców tej energii – mówi Pilitowski. – Będą więc gwarancje nie tylko odbioru energii, ale także cen, po jakich będzie można ją sprzedawać.

Prostsze mają być także procedury administracyjne, by taką mikroelektrownię każdy z nas bez problemu mógł sobie zainstalować w ogródku.  

Dowiedz się więcej o tym, jak będą wyglądały takie elektrownie, jakie procedury będą musieli przejść chętni do ich zainstalowania, a także ile będzie można na tym zarobić - słuchając całego materiału reporterskiego Katarzyny Węsierskiej z audycji "Pod lupą".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O co najczęście Polacy pytali Google w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 14:11
Prezentujemy coroczne zestawianie "Zeitgeist" czyli podsumowanie zapytań wpisywanych codziennie przez polskich internatów w okno wyszukiwarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkrywaj z nami tajemnice warszawskiego metra

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 18:50
Kolejna wyprawa w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych w mieście zaprowadziła naszego reportera do Stacji Techniczno-Postojowej Metra na warszawskich Kabatach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer plus telewizor to niezłe kino!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:20
Jak szybko, skutecznie i bezboleśnie podłączyć telewizor do komputera? Posłuchaj rozmowy z Jerzym Łabudą, gościem "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń