Moda dla maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 15:15
- Nie szukamy doświadczonych projektantów, ale ludzi, którzy potrafią czerpać inspiracje do mody z bardzo różnych rzeczy – mówiła w Czwórce Marta Kalinowska, która opowiedziała o naborze na kierunek modowy na warszawskiej ASP.
Audio
  • Marta Kalinowska o naborze na kierunek moda na warszawskiej ASP

Już od połowy maja Katedra Mody na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, po raz trzeci w swojej historii rozpocznie nabór studentów zainteresowanych projektowaniem ubrań. W odróżnieniu od wielu innych kierunków i uczelni, by zdobyć indeks  ASP nie wystarczy sama matura.

- ASP to szkoła do której trzeba zdać egzamin i on jest wieloetapowy - mówiła w Czwórce Marta Kalinowska, wykładowca uczelni. - Pierwszy etap to są teczki, które składamy w dniach 24-25 maja. One powinny zawierać klasyczne prace rysunkowe i malarskie, takie, które ludzie robili w domu, czy w jakiś kółkach plastycznych oraz zrealizowanie tematu, który zadaliśmy, czyli zadanie projektowe – opowiadała.

Jak podkreślał gość "Stacji kultura" poszukiwane są przede wszystkim osoby bez doświadczenia w dziedzinie projektowania, ale intensywnie pasjonujące się modą.

- Chcemy znaleźć indywidualności, chcemy, żeby prace opowiedziały nam jak najwięcej o kandydacie i żeby przekonały nas do tego, że rzeczywiście ta osoba i moda to jest jedność – mówiła Kalinowska.

Ci, których teczki zostaną zaakceptowane przez komisję, zostaną zaproszeni na egzamin złożony z takich zadań jak rysowanie modela, zajęcia z rzeźby oraz dzień projektowy, podczas którego pod okiem wykładowców ASP zostanie zrealizowane tajne, wydane w dniu egzaminów zadanie. Ostatni etap to rozmowa, w trakcie której zostanie sprawdzona m.in. umiejętność języka angielskiego.

- Rozmowa jest po to, żebyśmy poznali osobowość kandydatów, ale też sprawdzili ich umiejętności językowe ponieważ większość zajęć jest prowadzona w języku angielskim. To dlatego, że mamy wykładowców z zagranicy, oprócz tego jest bardzo dużo satelitarnych pracowni.

Więcej na temat naboru i studiów na kierunku moda na warszawskiej ASP dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Co każda dziewczyna w szafie mieć powinna

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 15:42
Czwórka ma dla Was konkurs "Pokaż, co masz w szafie", a Justyna Dżbik zapytała naszą ekspertkę od mody, Wigannę Papinę, o to, czego w tym zacnym meblu nigdy nie powinno zabraknąć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda na filozofię, czyli szukanie odpowiedzi na pytanie: jak żyć?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 07:30
Filozofia to ćwiczenie mądrości, a mądrość jest sztuką praktyczną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak nosić beduinki i spodnie "pidżamowe"?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 14:54
Najpierw zadbaj o długie nogi, wąskie biodra i wypiętą pupę. Dla kogo są różne fasony spodni, kto wygląda w nich dobrze - radziła Wiganna Papina.
rozwiń zwiń