Podróż to pasja. Warto znać na nią sposoby

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 10:39
- Podczas moich wędrówek staram się odkrywać świat - mówi Bernedetta Bebe Baran. - W moim poradniku zawarłam zaś 100 wskazówek na fajne podróżowanie - dodaje.
Audio
  • Bernadetta Bebe Baran autorka książki "100 pomysłów na podróżowanie" opowiada o swoich sposobach na zwiedzanie (BąŻur/Czwórka)
Bernadeta Bebe Baran autorka ksiażki 100 pomysłów na podróżowanie
Bernadeta Bebe Baran autorka ksiażki "100 pomysłów na podróżowanie"Foto: Czwórka

- Podróżowanie to inny rodzaj przemierzania świata. Ja jak podróżnik, nie turysta, staram się odkrywać świat. Mimo to nie mogę się jeszcze nazwać podróżnikiem - mówi gość Czwórki. - Jestem łazikiem - dodaje.

Bernadetta nie podróżuje utartymi szlakami, omija miejsca opisane w przewodnikach, dużo rozmawia z lokalnymi mieszkańcami. W swoim poradniku "100 pomysłów na podróżowanie" również rezygnuje z polecenia konkretnych miejsc, natomiast "sprzedaje" mnóstwo cennych wskazówek. Podpowiada jak kupować bilety lotnicze, jak nie paść ofiarą nieuczciwych biur podróży czy czy last minute jest lepsze od first minute.


***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Gość: Bernadetta Bebe Baran (amatorka podróżowania)

Data emisji: 22.08.2016

Godzina emisji: 8.10

pj

Czytaj także

Lato VIP-a. Barbara Kurdej-Szatan szaleje po świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 12:20
W cyklu "VIP poleca" sprawdzamy, jak wyglądają wakacje znanych i lubianych Polaków. Popularna aktorka Barbara Kurdej-Szatan dała się uwieść urokom południowej Europy i urlop spędziła na siodełku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróże na dwóch kołach i... czterech łapach

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 13:48
Czy w podróż rowerem mogą wybrać się tylko posiadacze drogich, specjalistycznych pojazdów? A czy właściciele psów muszą na czas takich wakacji pożegnać się ze swoim czworonogiem? Na te i więcej pytań odpowiada "Podręcznik przygody rowerowej", którego jedną ze współautorek jest Agata Włodarczyk.
rozwiń zwiń