"Dziewczyna Misia" i życie złożone ze szczęśliwych przypadków

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 12:50
- Kingę Iwanicką, autorkę książki "Dziewczyna Misia" poznałam w pociągu, przez przypadek - opowiada Krystyna Podleska, aktorka. - Dzięki długim rozmowom telefonicznym, które trwały chyba rok, powstała ta książka.
Audio
  • Krystyna Podleska opowiada o pracy na planie filmu "Miś" i książce "Dziewczyna Misia" (BąŻur/Czwórka)
Plan zdjęciowy filmu fabularnego w reżyserii Stanisława Barei pt. Miś. Na zdjęciu reżyser i aktor Stanisław Tym
Plan zdjęciowy filmu fabularnego w reżyserii Stanisława Barei pt. "Miś". Na zdjęciu reżyser i aktor Stanisław Tym Foto: PAP/Witold Rozmysłowicz

W "Dziewczynie Misia" Krystyna Podleska dzieli się niezliczonymi anegdotami z pracy na planie "Misia" u boku Stanisława Tyma i Stanisława Barei. - Moje życie składa się ze szczęśliwych przypadków - mówi gość Czwórki. - Książka też zaczyna się od niespodziewanego spotkanie z Jerzym Gruzą - dodaje.

Aktorka w audycji "BąŻur" zdradza szczegóły pracy na planie "Misia", opowiada jak zaskoczył ją sukces filmu po 10 latach od premiery oraz, jak powstał kultowy tekst "Taka jestem".

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi:  Kamil Jasieński

Gość: Krystyna Podleska (aktorka)

Data emisji: 7.09.2016

Godzina emisji: 8.13

pj/kd


Czytaj także

Co nowego w kinach. Kobiety Almodóvara, Jake Gyllenhall i „Pan idealny”

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 14:43
W ten weekend wybierzcie się na premiery kinowe: dwa filmy o stracie, "Julietę" Pedro Almodóvara oraz "Destrukcję" z Jakiem Gyllenhallem, a także nieco przewrotnego "Pana idealnego".
rozwiń zwiń