Wakacje we wrześniu? Wiemy, gdzie będzie słońce!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 15:50
Przy planowaniu wakacji na jesień warto wziąć pod uwagę... szerokość geograficzną. - Im dzień jest dłuższy, tym więcej można wyciągnąć z takiego wyjazdu - przekonuje dr Izabela Łęcka z Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych UW.
Audio
  • Jesień pod palmami? Wiemy dokąd jechać na wakacje we wrześniu! (Stacja Nauka/Czwórka)
Późne lato w Grecji jest piękne, ale jeśli ktoś liczy na taką pogodę jak w lipcu albo sierpniu, może być zaskoczony...
Późne lato w Grecji jest piękne, ale jeśli ktoś liczy na taką pogodę jak w lipcu albo sierpniu, może być zaskoczony...Foto: Pixabay/kevin_xiao888/dom. publiczna

Dłuższy dzień to jedno, ale ładna pogoda także jest istotna. - Kiedy u nas zaczyna się jesień, druga półkula powoli wchodzi w letnie półrocze. Tam z pewnością będzie cieplej i bardziej słonecznie. Choć niewykluczone także, że i mokro - ostrzega ekspert.

Gdzie we wrześniu w Europie można się opalić i dlaczego deszcz w basenie Morza Śródziemnego to także nasza wina - dowiesz się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzący: Karol Pawłowicki

Data emisji: 24.08.2016

Godzina emisji: 12.20

kul/fbi

Czytaj także

Podróż autostopem. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 13:16
Pociąg, samochód, samolot - który środek transportu wybrać, jadąc na wakacje? Aneta Izak wybiera auto… stop i przekonuje, że ten sposób podróżowania jest bezpieczny, tani i ciekawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powtórka z geografii. Jak nie zgubić się z mapą?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:20
- Najważniejszy na mapie jest południk zerowy, bo to od niego odmierzamy pozostałe wartości na siatce kartograficznej - opowiada geograf Maciej Lechowicz.
rozwiń zwiń