Podróż autostopem. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 13:16
Pociąg, samochód, samolot - który środek transportu wybrać, jadąc na wakacje? Aneta Izak wybiera auto… stop i przekonuje, że ten sposób podróżowania jest bezpieczny, tani i ciekawy.
Audio
  • Podróżowanie autostopem. Jak to robić skutecznie, bezpiecznie, a jednocześnie dobrze się bawić? (Dajesz radę/Czwórka)
O czym trzeba pamiętać, wybierając się w podróż autostopem?
O czym trzeba pamiętać, wybierając się w podróż autostopem?Foto: Glow Images/East News

Pociąg, samochód, samolot - który środek transportu wybrać, jadąc na wakacje? Aneta Izak wybiera auto… stop i przekonuje, że ten sposób podróżowania jest bezpieczny, tani i ciekawy. Jak zatrzymać kierowcę, z którym będzie bezpiecznie i przyjemnie podróżować? - Zaufanie wzbudza plecak, ale także karteczka z informacją dokąd się udajemy, dlatego zawsze mam ze sobą kilka tekturowych kartoników i markery - radzi Aneta Izak i sugeruje, by autostopa próbować złapać na ulicach wylotowych, a nie w centrum miasta, a także - o ile to możliwe - by mieć kogoś "do pary" i nie podróżować samemu.

Aneta Izak opowiadała o przygodach, które przydarzyły jej się podczas podróżowania autostopem, ale tłumaczyła także, w jaki sposób i gdzie szukać wpółpasażerów w sieci. Mówiła też, czego nie należy robić po wejściu do czyjegoś samochodu, ale także, gdzie "ukrywać" dokumenty i pieniądze, by były one bezpieczne.

W programie wysłuchaliśmy także rozmowy z Beatą Jakuszewską, autostopowiczką znaną jako Lalla.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Aneta Izak (podróżniczka)

Data emisji: 26.07.2016

Godzina emisji: 14.10

kd

Czytaj także

Ladakh. Miejsce, w którym będziesz mile widziany

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:27
W zachodniej części Himalajów, po indyjskiej stronie gór leży tzw. Mały Tybet. Choć dotarcie tam nie jest proste, zdaniem podróżnika Tomasza Tułaka, warto podjąć wyzwanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjątkowa trasa na lato? Odwiedź Pomorze i Opolszczyznę!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 14:16
Cztery niesamowite miejsca - Malbork, Frombork, Kluczbork i Lębork. Na pierwszy rzut oka nic nie łączy tych miast, ale czy na pewno?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pirania na kolację". Książka do podróży?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 15:14
Magda Bogusz wraz z mężem Tomkiem rzucili wszystko, bo wyruszyć w podróż życia, która trwała 1405 dni. Byli na 4 kontynentach, w 27 krajach.
rozwiń zwiń